Netradiční koncertní zážitek přenese jeho návštěvníkům především vzpomínky na staré Rusko. Právě těmito písněmi si totiž kozáci, rozesetí po první světové válce po celé Evropě, připomínali svou vlast.

Chór uralských kozáků byl založen roku 1924 v Paříži a v poměrně krátkém časovém období se stal, především díky svému zakladateli Andreji Scholuchov , pojmem.

Vzestup sboru však zbrzdila 2. světová válka. Během roku 1940 kozáci zastavili svoji činnost a členové chóru zmizeli do různých částí světa.

Po druhé světové válce vedl Andrej Scholuch nejprve Chór černomořských kozáků, s nimiž vystupoval především na různých koncertech v kostelech.

Po četných peripetiích se nakonec Andreji Scholuchovi podařilo, společně se zpěváky Chóru černomořských kozáků, uralský chór oživit.

Na popularitě sboru se poté vyvezl například zpěvák Ivan Rebroff, který se stal také jedním z nejznámějších zpěváků Chóru uralských kozáků vůbec.

To už se ale pomalu blížilo poslední turné s již stárnoucím Scholuchovem, které se nakonec uskutečnilo v roce 1972. V té době však chór zachránil další osudový muž sboru. Byl jím Michael Minský, původní sólista Donských kozáků, který kolem sebe shromáždil členy starého sboru a opět oživil činnost Chóru uralských kozáků.

Čtyři roky po jeho smrti převzal sbor syn zakladatele – Ivan Scholuch. Tomu se ve spolupráci s dirigentem Jurijem Hodovským podařilo výrazně zlepšit kvalitu celého sboru. Ten využil především velké tradice svého jména, což mu vyneslo hlavně dlouhá evropská turné. Cíl sboru však zůstavá stále nezměněn. Přinést hudbu a tradice ruské pravoslavné církve co nejblíže k posluchačům.

Jak se to kozákům povede, budou moci na konci června posoudit také návštěvníci kostela sv. Antonína. Vstupné na koncert, který bude zahájen ve dvacet hodin, je v předprodeji v síti Ticketpro za 170 korun.