Jak jste spokojen s průběhem dvanáctého ročníku chrastavských slavností?

Jsem přesvědčen, že slavnosti, které organizačně zajistili pracovníci Společenského klubu v čele s paní Zitou Václavíkovou, měly úroveň a že se líbily.

Na rozdíl od mnoha předešlých ročníků proběhly Chrastavské slavnosti právě uplynulého víkendu za neskutečně krásného doslova grilovacího počasí.

O jakou část celého programu Chrastavských slavností byl podle vás největší zájem?

V programu, který byl tradičně rozmanitý a bohatý, zabodoval hned v pátečním programu koncert Libereckého komorního sdružení, který naplnil kostel vskutku rekordním způsobem a vystoupení libereckých Rammsteinů na náměstí.
Z vystoupení dalších hudebních skupin se asi s největším úspěchem se setkal George Beathovens s Karlem Kahovcem a Viktorem Sodomou.

Program slavností byl opravdu velmi rozmanitý. Co k tomu přispělo?

Asi to, že do organizace slavností se zapojila řada chrastavských organizací. Návštěvníci slavností tak mohli nejen sledovat ukázky hasičů, turnaj v kolové či kopané, ale mohli si zahrát kuželky, zastřílet na střelnici „klasiku“ či si premiérově vyzkoušet nový sport airsoft.

Zajímavostí byly prohlídky radnice. Co při nich mohli návštěvníci shlédnout?

Při prohlídkách radnice, kterou čerstvě zdobí ročník jejího postavení 1646, mohli návštěvníci nejen navštívit věžičku, ale si i prohlédnout městské pamětní knihy, z nichž zejména ta první zachycující období 1938 až 1955 fascinovala návštěvníky tím, jak na několika málo stranách odráží dějin