Ty potrvají až do neděle a kromě velké tržnice nabízejí návštěvníkům bohatý kulturní, sportovní a společenský program, ve kterém nechybí soutěže, koncerty, divadelní vystoupení či prohlídky budovy radnice.

Program druhého dne Chrastavských slavností bude zahájen v sobotu v deset hodin. Na náměstí se vystřídají kapely různých žánrů. Hudební příznivci se mohou těšit především na rockovou kapelu Seven či Karla Kahovce.

V kině budou pohádky pro děti, chybět ale nebudou ani divadelní představení pro dospělé, ukázky záchranářů, dětské soubory či soutěže pro diváky.

Ochuzení nebudou ani návštěvníci holdující sportu. Sami si budou moci zahrát kuželky a zastřílet si, nebo se podívat na sportovní zápasy v kolové, řecko – římském zápase či malé kopané.

Závěr druhého dne Chrastavských slavností obstará velký půlnoční ohňostroj.
Neděle se již ponese v klidnějším tónu. O zábavu se na náměstí postará country kapela Hazard, kterou vystřídá cimbálovka Dušana Kotlára. Závěr hudebního programu slavností dostane na starosti dechovka s názvem Česká švitorka.

Děti budou mít v kině možnost opět shlédnout pohádky a od patnácti hodin na ně čeká promítání filmu Spiderman III. O úplný závěr dvanáctého ročníku Chrastavských slavností se v sedmnáct hodin postará fotbalové utkání.

Vstupné na jednotlivé dny slavností stojí 40 korun. Za všechny dny dohromady zaplatí návštěvníci 80 korun.

V rámci slavností jsou navíc otevřena všechna muzea v Chrastavě. Své expozice návštěvníkům zpřístupnilo městské muzeum, Führichův dům, Hasičské muzeum či městská galerie.