Minulý týden vám oficiálně vyšla nová deska s názvem Objects of desire and other complications. Jde o tradiční dílo z dílny Monkey Business, nebo jste se snažili více experimentovat a hledat nové cesty sebevyjádření?

My jsme se v první řadě rozhodli, že si uděláme radost písničkami, které nás budou především bavit. Roman Holý složil nádherné skladby a zvukově určitě posunul kapelu zase úplně jinam. Stále v tom ale jsou Monkey Business poznat a já osobně jsem z této desky nadšený.

Momentálně se nacházíte na turné. Již z promo materiálů je jasné, že koncerty doprovází velká show plná převleků a různých efektů. Proč je pro vás pódiová prezentace tak důležitá a kdo vlastně přichází s nápady na kostýmy a průhledné nástroje?

V Čechách je velmi běžná věc, když kapela vystupuje v civilu. Nechápu to, a leze mi to na nervy. Vždyť například speciální koncertní oblečení jsem používal již ve své první kapele. Už jenom z toho důvodu to považujeme za velmi důležitou součást našich koncertů.

Všechny ty nápady jinak vytváříme společně většinou v restauračních zařízeních nad douškem chladného plzeňského piva. Turné k nové desce proto bude stylizováno do obdoby jakéhosi převratu. Fanoušci mě proto uvidí v uniformě diktátora, Tonya Graves bude má pravá ruka a společně budeme mučit své spoluhráče.

Máte za sebou první koncerty turné. Jaký je vůbec ohlas vašich příznivců na písně z nové desky?

Nové skladby se pomalu ale jistě stávají základním kamenem celého programu. Hodně na ně klademe důraz. Hrajeme vlastně šest nových věcí, což je podle mne docela dost. I přesto že ty písničky, vlastně až na jednu, neměl možnost nikdo slyšet, tak na ně návštěvníci koncertů reagují s nadšením.

Ke každé vstupence získají návštěvníci vašich koncertů novou desku Monkey Business. Jak vlastně tento nápad chytil, jaké jsou na něj ohlasy?

Včera večer jsem se zrovna díval na naše internetové stránky a bylo tam již několik velice pěkných reakcí. Pak tam byla také poznámka jednoho našeho fanouška, kterému přišla ta deska po našem koncertě střízlivější. Zcela tento názor chápu, protože živé podání je vždy živelnější, takže může mít člověk dojem, že je ta deska vlažnější. Já si to ale nemyslím. Když tomu dá posluchač čas a trochu se zaposlouchá, zjistí, s jakým záměrem jsme k desce přistoupili. Desky ale budeme samozřejmě ke každé vstupence rozdávat dál, do konce turné.