Již v pátek je pro děti připraven bohatý program v Centru Babylon. Dětský den zde začíná v 16 hodin v sále EXPO. V prvním bloku si děti mohou zazpívat karaoke, připraven je bonbónový déšť či sportovní, taneční, výtvarné a vědomostní soutěže o zajímavé ceny. Ve hře jsou například poukázky na volné vstupy do lunaparku, aquaparku či iQparku. Soutěžit se bude například s exponáty z nově otevřeného iQparku. Dalších pět zajímavých exponátů bude k dispozici na vyzkoušení. Nebude chybět ani malování obličejů a vystoupení oddílu aerobiku. Ve 20 hodin je na programu vyhlášení vítězů a předání cen.

Zajímavý program zajistí Cirkus Jo-Joo. Část sálu se promění na šapitó, kde se předvede fakír a opičí show. Vystoupení je naplánováno od 20:15 do 20:30.

Zábavné odpoledne završí diskotéka pro děti, od 20:30 až do 22:00. V průběhu celé akce je pro účastníky zajištěn volný vstup do aquaparku a iQparku.

Nadcházející víkend bude patřit dětem také na libereckém letišti. Během soboty a neděle se zde totiž uskuteční Den otevřených dveří a Dětský den, který svým návštěvníkům nabídne bohatý kulturní a doprovodný program. V sobotu od deseti do sedmnácti hodin budou probíhat vyhlídkové lety, uskuteční se Slet kachen Citroën CV2 Klubu a chybět samozřejmě nebudou ani hry a soutěže pro děti. Večerní zábavu pak obstarají svým vystoupením kapely The Vintage Band, Rain a Černá Díra. První den uzavře velký ohňostroj. Na neděli jsou od deseti hodin přichystány seskoky parašutistů, vyhlídkové lety, ukázka letecké techniky či zásahu hasičů. Ve čtrnáct hodin dojde k slavnostnímu předání pamětních medailí u příležitosti 70. výročí 1. dopravního letu z Liberece do Prahy. O úplný závěr Dne otevřených dveří a dětského dne se postará kapela Hazard a Richard Müller Revival.

Dětský den přichystal na neděli 3. června také Spolek ruprechtických sousedů. V areálu bývalého Svazarmu u kapličky v Ruprechticích. Připraveny jsou soutěže pro děti, lanová dráha a loutková představení. Dětský den v Ruprechticích začíná v půl jedné odpoledne.