Monkey Business patří mezi nejenergičtější performery u nás a na turné to rozhodně hodlají dokázat.

Jejich show nenechá nikoho v klidu a spojení originální scény s kostýmy a muzikou kapely slibuje fanouškům Monkey Business nezapomenutelný zážitek.

Právě kostýmy pro turné se staly jedním z pilířů show a nemusel by se za ně stydět ani legendární frontman skupiny Queen Freddie Mercury.

Další lahůdkou kapely pro nadcházející turné jsou unikátní průhledné nástroje včetně bicích a kláves, povinné skandování si budou vynucovat stylizované projekce a dekorace celého prostoru.

Velký důraz bude kladen také na light design, projekce a scénu s využitím potenciálu větších hal. Jak již bylo zmíněno, nástroje všech členů kapely budou průhledné. Umocní tak světelnou show, která bude provázet celý koncert.

Loni v létě oslavila tato originální funkrocková kapela již své šesté narozeniny.

Už v prvním roce své existence se katapultovala na vrcholek české hudební scény, což potvrzuje celá řada cen a dvě získané ceny Akademie populární hudby v kategorii Objev roku a Skupina roku.

Do rodiny jménem Monkey Business patří kapelník a klávesista Roman Holý, zpěvák Matěj Ruppert, který před nedávnem získal ocenění Zpěvák roku na výročním udílení hudebních cen Anděl 2007, dále v kapele vystupuje jeho černošská kolegyně Tonya Graves, další klávesista Ondřej Brousek, kytarista Olda Krejčoves, baskytarista Pavel Mrázek a bubeník Martin Houdek.

V Liberci se Monkey Business představí 8. června od dvaceti hodin v liberecké Tipsport areně. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro