Pánům z Vosto5 není nic svaté a jejich fanklub to moc dobře ví, snad proto se za nimi táhne naší republikou.

Celá parta, dnes již s rozmnoženým ansámblem, dokáže rozhýbat a rozhýkat publikum tak, že se stan chvěje v základech. Reputace divadelního souboru je již v některých městech narušena, ale to skalním fanouškům nikterak nevadí, ba naopak přitahuje nové.

Je třeba také podotknout, že si svérázná partička potrpí na rekvizity, které jsou natolik ojedinělé, že by se dříve či později mohly stát artefakty v mnoha domácnostech. A proto, kdo má doma v krabici pozlacenou gondolu s jemnou patinou, která slouží jako lampička, nebo odlitek ledního medvěda tyčícího se nad modrým porcelánovým čímsi, co našim předkům sloužilo k odklepávání popela z ubalených cigaret, ať nelení a vystaví onen skvost na viditelné místo, spolehlivě bude totiž fajnšmekry obdivován a ctěn.

Divadlo Vosto5 založili v roce 1996 spolužáci z pražské DAMU (Ondřej Cihlář, Petar Prokop, Tomina Jeřábek a Jura Havelka). Nejprve se věnovali inscenování hotových textů, později však začali psát vlastní hry a otevřeli tak dveře divadelně-hudebním improvizačním večerům, které přitahují diváky, jimž jejich nedávno uplynulé mládí není lhostejné.

Improvizační úmění Vosto5 pět nabídne Naivní divadlo v Liberci ve čtvrtek 17. května od půl osmé večer.