Festival se uskuteční v Liberci, v termínu od 22. do 26. června a nabídne celkem 25 festivalových akcí, 21 představení a 4 koncerty.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji Naivního divadla, ve všední dny od deseti do sedmnácti hodin nebo rezervovat na e-mailové adrese obchodni@naivnidivadlo.cz.

Vstupenky na představení stojí 50 korun, návštěvníci mohou využít hromadné vstupenky na všechna představení v ceně 500 korun.

Letošní 19. ročník festivalu Mateřinka nabídne divadelní soubory z České republiky, Kanady, Belgie, Slovenska nebo Maďarska.

Mezi zajímavosti programu patří určitě kanadské divadlo Les Sages Fous s představením Bizzarium. Skupina Les Sages Fous vznikla v Montrealu v roce 1999, kdy se Jakub Brindamour spolu se South Miller rozhodli založit pouliční divadlo. Ve svém rodinném představení představují publiku sympatické loutky cizích a neznámých zvířecích druhů.

Dalším tahákem festivalu bude bezesporu představení Divadla v Dlouhé nazvané Myška z Bříška. Inscenace Jana Borny, vycházející z novelky slovenské básnířky Taťjany Lehenové, je pohádkovým příběhem na téma, jaké to bylo, když jsme byli v matčině bříšku. Na festivalu se ovšem představí také hradecké Divadlo Drak, soubor Buchty a loutky, maďarské divadlo Levandula, belgické divadlo Taptoe s kouzelným příběhem Leť, Naivní divadlo Liberec a řada dalších známých českých souborů. Součástí festivalu bude navíc rozsáhlá výstava Okno do českého loutkářství v Oblastní galerii.