Předností Bambiriády by měl být především aktivní způsob prezentace jednotlivých organizací. Všechny činnosti si totiž mladí návštěvníci, ale i jejich rodiče či učitelé, vyzkoušejí během přehlídky na vlastní kůži. Podle koordinátorky Bambiriády Denisy Nedvídkové tak bude jejich rozhodování o vlastním volném čase snazší.

„Pro mladého člověka je i v současnosti velice důležité rozvíjet své zájmy, hledat přátelství, poznávat nová místa Evropy, uplatnit poznatky ze školní lavice a zažít legraci mezi lidmi, kteří mu budou rozumět. Bambiriáda by měla mladé přesvědčit, že nemají důvod sedět doma u počítače, když se v jejich okolí děje tolik zajímavých akcí,“ poznamenala Denisa Nedvídková.

Brány liberecké Bambiriády budou pro návštěvníky otevřeny zdarma, a to od pátku 25. května do soboty 26. května vždy od devíti do sedmnácti hodin. Pro návštěvníky bude připravena celá řada praktických aktivit i pódiových vystoupení.

Malou ochutnávkou a současně pozvánkou na bambiriádní dvouden bude taneční vystoupení, které proběhne ve čtvrtek 24. května od čtrnácti do šestnácti hodin na Benešově náměstí v centru Liberce.

Zatímco páteční dopolední program je již tradičně bohatě využíván kolektivy ze základních škol Liberecka, celý zbývající bambiriádní čas je určen pro rodiče s dětmi jakéhokoliv věku.

„Právě pro ně budou v Lidových sadech kvalifikovaní vedoucí a zástupci sdružení dětí a mládeže a domů dětí a mládeže připraveni zodpovídat otázky ohledně letních dětských táborů i možností zapojení se do celoročních zájmových činností,“ dodala Denisa Nedvídková.

Libereckou část akce, která ve stejném termínu navštíví dalších 27 českých měst, připravuje Rada dětí a mládeže Libereckého kraje společně s neziskovými organizacemi.