Svými výtvory se tak mohou v prostorách knihovny pochlubit studenti Střední průmyslové školy Stavební Ondřej Štěpán, Daniela Kupková, Martina Smetáková a David Kučera.

Ateliér však nenavštěvují jen studenti liberecké stavební školy. Kromě zmiňované čtveřice mohou návštěvníci shlédnout díla Jiřího Hořavky ze Střední průmyslové školy strojní, či Kateřiny Strnadové a Ondřeje Jermana z Podještědského gymnázia.

Pro studenty je v práce v ateliéru, který pod vedením Michely Jermanové existuje již od roku 2000, především přípravou na přijímací zkoušky škol s uměleckým zaměřením.

Kromě kreseb tak výstava nabízí i zajímavě zpracované prostorové modely.

„Při tvorbě prostorových modelů se studenti naučí pracovat s abstrakcí. Naučí se nahlížet na zpracovávané téma z jiného pohledu. Předat studentům tuto schopnost je vlastně nejdůležitějším úkolem výtvarného ateliéru,“ řekla Deníku Michaela Jermanová.

Že se to daří je zřejmé i z výpovědí členů ateliéru, z nich někteří byli úspěšně přijati na fakulty architektury či umělecky orientované vysoké školy.

„U přijímacích zkoušek jsem použil vlastně všechny práce, které jsou zde k vidění a na školu jsme se dostal bez větších problémů,“ poznamenal student Střední průmyslové školy stavební v Liberci David Kučera.

Pátý ročník Enfilády, který je otevřenou prezentací tvorby výtvarného ateliéru při Střední průmyslové škole stavební v Liberci, je k vidění ve druhém patře Krajské vědecké knihovny. Výstava bude pro veřejnost přístupná do 25. května.