„Nápad Týdne úmění se objevil poprvé před třemi lety, když škola slavila 80. výročí. Během týdne jsme tehdy prezentovali všechny své sbory. Akce měla úspěch, a proto jsme hned v dalším roce uspořádali první samostaný ročník Týdne umění,“ řekl Deníku ředitel Základní umělecké školy v Liberci Tomáš Kolafa.

Letošní druhý ročník přehlídky byl zahájen v pondělí programem Malovaní ve škole, který si pro rodiče a jejich děti přichystal výtvarný obor. Včerejší pokračování pak obstaral koncert v Divadle F.X. Šaldy, na kterém se představily symfonické orchestry Základní umělecké školy v Liberci a Ústí nad Orlicí.

Další akcí Týdne umění bude Varhanní koncert. Skladby v podání Severáčku, učitelů a žáků Základní umělecké školy zazní v pátek od osmnácti hodin v koncertním sále v budově školy.

Příznivce jazzu pak zcela jistě přiláká program v Lidových Sadech v Liberci. Příští středu zde totiž vystoupí skupiny Jazz Chalenge a Jazz Girls, představí se jazzová přípravka školy a vyvrcholení obstarají Big Bandy Základní umělecké školy a města Augsburg.

„Osobně se však těším především na vystoupení sólistů školy, na kterém se představí nejúspěšnější žáci sólové a komorní hry,“ prozradil Tomáš Kolafa.

Koncert sólistů se uskuteční ve čtvrtek 10. května od 18 hodin v koncertním sále v budově školy. O den později se Týden umění vydá do Prahy. Pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Přemysla Sobotky vystoupí vybrané soubory školy ve Valdštejnské zahradě.

„Vystoupení bude vlastně odměnou pro děti, které si po skončení svého vystoupení budou moci prohlédnout historickou část našeho hlavního města,“ dodal Tomáš Kolafa.

Týden umění pak zakončí ve stejný den Večer nehudebních oborů. Ten se uskuteční v pátek od osmnácti hodin a v jeho rámci se v Malém divadle v Liberci představí žáci dramatického a tanečního oboru.