Komedii předvedou dejvičtí herci v libereckém Naivním divadle ve středu 6. května večer. Dosud ještě není představení vyprodané, vstupenky na místa v předních řadách jsou v předprodeji v ceně 290 korun za jeden lístek.

Hra je adaptací Hitchcockova filmu

Předlohou hry Patricka Barlowa se stal stejnojmenný snímek slavného zakladatele filmových hororů Alfréda Hitchcocka z roku 1935. Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.

V Dejvickém divadle nastudoval komedii známý filmový režisér David Ondříček, který je podepsaný třeba pod snímky Jedna ruka netleská nebo Grandhotel, jenž popularizoval Ještěd i Liberec. V inscenaci hrají Jaroslav Plesl, Simona Babčáková, Václav Neužil a David Novotný.

Režisér David Ondříček, pro něhož je tato inscenace zároveň první divadelní režií, vychází nejen z divadelního textu, který jeho autor napsal pro čtyři postavy, ale také se inspiruje Hitchcockovým filmovým zpracováním původního špionážního románu Johna Buchana z roku 1915. Libereckou inscenaci nastudoval režisér Petr Palouš v hlavní roli s Tomášem Impseilem. Nespočet dalších postav v komedii vytvářejí Markéta Tallerová, David Punčochář a Jakub Albrecht.

V Malém divadle trvá komedie i s přestávkou téměř tři hodiny, a režisér si spolu s autorkou scény a kostýmů Jitkou Moravcovou vyhrál s příležitostí zobrazit divadlo na divadle, respektive na filmu, neboť od začátku příběh osciluje mezi skutečností a iluzí filmového natáčení. Proto také například herec nevejde do dveří. Ty naopak přijedou za ním, neboť jsou na kolečkách.