VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 18:00

Liberecké kino Varšava zve na „podělanou“ noc

Liberec – V libereckém kině Varšava se ve čtvrtek koná v pořadí už druhá FuckUp Night, jejímž cílem je návštěvníkům připomenout, že život nejsou jen úspěchy.

14.11.2018

FOTO: Vánoční koledu Charlese Dickense divadlo zpracovalo formou baletu

Liberec – Duše lakomce Vydřigroše je opět v ohrožení. Tedy pokud před přicházejícím Štědrým dnem nezmění své hamižné způsoby. Vánoční koleda Charlese Dickense neodmyslitelně patří k zimním svátkům. 

6.11.2018

Naivní divadlo chystá multimediální večer

Liberec – Multimediální večer českého ambientu si připravilo liberecké Naivní divadlo. Ve středu na diváky budou ve čtyřech místnostech čekat hudební instalace, videoprojekce i živé vystoupení hudebního uskupení Filipa Homoly a Michala Kořánka Kora et le Mechanix.

3.11.2018

V Turnově začíná nová výstava. Představí styl art deco

Turnov – V turnovské galerii U Zlatého beránka začíná v pondělí výstava zaměřená na umělecký směr art deco.

31.10.2018

FOTO: Divadlo Drak přiveze do Liberce pohádkový příběh O bílé lani

Liberec – Jak přežije krásná Jitřenka bez slunce? S kouzelným pohádkovým příběhem O bílé lani míří do Liberce Divadlo Drak z Hradce Králové, které se zdejšímu publiku představí v rámci cyklů Večery v Naivním. Za představením, které vychází z motivů klasické pohádky, stojí režijně-dramaturgická dvojice Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský.

24.10.2018

SOUTĚŽ: Michael Jackson by se letos dožil šedesátky. Big’O’Band mu vzdá hold

Jablonec n. N. - Thriller, Billie Jean, Beat It či Man in the Mirror. Hudební fanoušek už zajisté poznal, že se jedná o malý výběr hitů hudební a taneční legendy Michaela Jacksona. Ten by letos oslavil své šedesáté narozeniny. A právě k jeho poctě si nejtěžší kalibr severních Čech připravil dvouhodinový, tematicky uzavřený koncert, který proběhne v jabloneckém Eurocentru v pátek 26. října.

22.10.2018

VIDEO: Thom Artway přiveze Liberci druhé album

Liberec – Thom pobaví v úterý 23. 10. Experimentální studio Liberec. V sólo koncertním setu zazní i nový klip Sleeping Next To You z YouTube Space studia Londýn.

20.10.2018

Opera nekouše ani nenudí. Přesvědčí vás v Divadle F. X. Šaldy

/FOTOGALERIE/ - Že musí být opera nutně vážná a nudná? Ale kdepak. V sobotu 20. října od 17 hodin poprvé Šaldovo divadlo představí liberecké veřejnosti kus z pera Markéty Sýkorové v režii Lindy Keprtové Opera? Opera. V červnu už ho během dvou dopoledních představení viděli teenageři z libereckých škol a rozhodně se nenudili.

17.10.2018

- 123 minut se vrací na sever, po Chomutově roztančí Liberec

Liberec – Je to pěkných pár let, co sever Čech překvapovala nová česká kapela. To trio si říkalo Minus 123 Minut, premiéru měla v legendárním ústeckém klubu Doma, vedl ji neopakovatelně kytarista a zpěvák Zdeněk Bína. Vede ji dodnes.

17.10.2018

Tip na film: Lady Gaga a Bradley Cooper září ve filmu Zrodila se hvězda

Liberec – Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem.

16.10.2018

Oblastní galerie vystavuje Hvězdáře Michaela Bílka

Liberec – V Oblastní galerii Liberec začala minulý týden výstava nazvaná Lidé a hvězdy, na které jsou k vidění sádrové a dřevěné plastiky turnovského rodáka, výtvarníka Michaela Bílka.

16.10.2018

Divadlo oslaví trampy komedií

Liberec – Čeští trampové slaví letos sté výročí. A právě to se rozhodlo uctít liberecké Naivní divadlo, které si pro své diváky připravilo novou inscenaci nazvanou O hodině navíc aneb Potlach v hustníku. Jejím autorem je režisér a dramatik Vít Peřina.

13.10.2018

FOTO: Slet letos věnovali státům monarchie

Smržovka - Putovní hudební festival Slet bubeníků 2018 s podtitulem Sto let slet proběhl ve čtvrtek ve Smržovce na Jablonecku.

5.10.2018

Známí autoři Šumných měst připravili kabaret o Hubáčkovi

Liberec – V Malém divadle v Liberci se v pátek večer koná světová premiéra inscenace SIALská trojčata, kterou na scéně Davida Vávry režíroval Radovan Lipus.

4.10.2018

FOTO: Slavní architekti tančí v kabaretu

Liberec – SIALská trojčata. V pátek bude mít v libereckém Malém divadle světovou premiéru inscenace nazvaná SIALská trojčata, která, jak už napovídá název, připomene divákům slavnou trojici architektů Karla Hubáčka, Miroslava Masáka a Otakara Binara. Dobu, v níž tvořili, i jejich nejslavnější díla se autoři rozhodli přiblížit netypickým způsobem, a to prostřednictvím „zmužilého kabaretu“.

1.10.2018

Oblastní galerie Liberec připravila rozsáhlou výstavu slovenské výtvarné scény

Liberec – Přestože Slovensko tvoří nedílnou součást naší historie, jeho současná výtvarná scéna je v Česku opomíjená. Tento nedostatek se teď snaží napravit Oblastní galerie Liberec (OGL), kde ve čtvrtek začala největší prezentace slovenských výtvarníků u nás. K vidění je celkem sedm desítek děl od téměř padesáti autorů.

28.9.2018

FOTOGALERIE: Svatý Václav přicválal do Svijan

Svijany - Svatý Václav na svém koni přicválal v pátek dopoledne zahájit slavnosti, které na jeho počest pořádal svijanský pivovar.

22.9.2018

Vernisáží výstavy NECRONATURA zahájí svou činnost nová univerzitní galerie

Liberec – Galerie třetí patro (G3P) je galerijní projekt Katedry designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci, jehož programem bude prezentace studentů, absolventů a pedagogů Katedry designu. První výstava představí výběr z prací dvou absolventů Katedry designu (zaměření Návrhářství skla a šperku) Martina Grosmana a Marty Havlíčkové. Její vernisáž proběhne 2. října. 

16.9.2018

Liberec už nikdy nebude Reichenberg. Nevšední zážitek s divadlem Krutý krtek

Liberec /FOTO/ - Účastníci pozoruhodné divadelní vycházky poznali osudy Němců, které po válce odsunuli z regionu s kufrem v ruce.

11.9.2018

Znovu objeví hudbu skladatele J. K. Vaňhala. Vrcholí festival Město plné tónů

Jablonec n. N. – Zářijový podvečer, hudba, městské divadlo, Jan Křtitel Vaňhal. Tato slova můžeme spojit díky skupině Musica Florea, která posluchače přenese alespoň na jeden večer do minulého století ke slavnému českému skladateli Vaňhalovi. Skupina, kterou založil violoncellista a dirigent Marek Štryncl, uzavírá stylově festival Město plné tónů v úterý 11. září.

9.9.2018

FOTO: Den evropského dědictví si opět nenechaly ujít davy lidí

Liberec - Radniční věž i Kavárna Pošta. Desítky památek po celém Liberci se v sobotu otevřelo veřejnosti.

8.9.2018

FOTO: Na LétoFest můžete přijít ještě dnes, rozjedou to Kabáti nebo Wanastovky

Liberec - V Liberci řádili včera Chinaski. Dnešní program láká na další známé muzikanty.

7.9.2018

Divadlo pozve diváky na Ještěd i mezi ortodoxní Židy

Liberec – Osvědčené komedie, klasiky i autorské tituly. Šaldovo divadlo představilo plán pro letošní sezónu a už teď je jisté, že největší pozornost na sebe strhne hned první činoherní inscenace.

4.9.2018

FOTO: Do libereckého divadla se po letech vrací sladká Sugar

Liberec – Krásná blonďatá Sugar se opět po letech vrací na prkna libereckého Šaldova divadla. Stejnojmenný muzikál inspirovaný nejslavnější komedií všech dob Někdo to rád horké bude v obnovené premiéře uveden poprvé v úterý večer.

2.9.2018

Čtvrtý ročník Liberecké Thálie zná vítěze. Bodovali Polách či tanečník Ferguson

Liberec – Nezapomenutelný jako doktor Lionel Log v Králově řeči, okouzlující v roli plukovníka Pickeringa v muzikálu My Fair Lady a nepřekonatelný jako Fortunato v Goldoniho komedii Poprask na laguně. To je Martin Polách. Herec činoherního souboru Divadla F. X. Šaldy (DFXŠ) v Liberci a držitel ocenění za nejlepší mužskou roli na Festivalu smíchu v Pardubicích.

31.8.2018

Divadelní sezónu odstartuje Thálie a Srnky

Liberec – Komedií Srnky zahájí Divadlo Františka X. Šaldy v Liberci novou, v pořadí už 135. sezónu. Divácky nejúspěšnější představení se odehraje v neděli.

21.8.2018

Jitka Molavcová zve do Jablonce na večer šansonu

Jablonec n. Nisou – S láskou přijíždí Jitka Molavcová do Jablonce nad Nisou. Prý jako by se vracela domů. Další návrat prožije spolu s diváky jabloneckého divadla už ve středu 22. srpna.

14.8.2018

OBRAZEM: Sověti se vrátili. Ale jen na výstavě

Zákupy – Instalace bytu sovětského důstojníka se veřejnosti otevřela v pátek odpoledne v Zákupech na Českolipsku.

10.8.2018

Letní jazzová dílna ve Frýdlantu začíná už v sobotu

Frýdlant se chystá na další letní jazzovou dílnu Karla Velebného. Připraveny jsou tři koncerty pro veřejnost.

9.8.2018

FOTO: Výstava ukazuje obrazy i první automobil

Liberec – Ještě měsíc potrvá jedinečná výstava v Oblastní galerii Liberec nazvaná Fenomén Charlemont: Eduard, Hugo a Theodor. Expozice návštěvníky seznámí s díly bratrů Charlemontových z přelomu 19. a 20. století malířů Eduarda a Huga a sochaře Theodora.

1.8.2018

Tradiční festival Keltská noc nabízí nejhezčí výhled

Harrachov - Krkonošský hudební festival již zakořenil v Harrachově. Díky místu konání v areálu velkých skokanských můstků získal punc nejvýše pořádaného českého festivalu s nejhezčím výhledem. 23. ročník tradiční akce určené posluchačům tvrdší muziky Keltská noc se koná už tento víkend na doskočišti. 

31.7.2018

Po pěti letech se na Benátskou! vrátila Aneta Langerová. A pořádně si to užila

Liberec, Vesec /ROZHOVOR/ – Tisíce lidí proudily minulý týden do Vesce. Nejednalo se o žádnou výprodejovou akci, ale o jeden z největších hudebních festivalů v Libereckém kraji, který přilákal přes 40 000 návštěvníků.

30.7.2018

OBRAZEM: Na Benátské! to žilo. Na pódiích zazářila celá řada hudebních hvězd

Liberec – Najdete se na fotkách z největšího hudebního festivalu v kraji?  

29.7.2018

Finále Benátské! 2018: Zábava s Nohavicou a minimum deště

Liberec – V sobotu 28. července slibovaly předpovědi pro festival Benátská! v libereckém areálu Vesec dokonce přívalové deště, ale nakonec naštěstí zůstalo jen u slibů. A počasí ten den bylo doslova exkluzivní, takže si dlouhou klouzačku zkraje areálu užívali dospělí i děti.

28.7.2018

OBRAZEM: Benátská se rozjela na plný plyn

Liberec – Druhý den festivalu Benátská nezačal právě šťastně, takovou průtrž mračen si nikdo nepřál. Zmokli jsme ve vláčku, který pendloval mezi parkovištěm před festivalem a kempem pro diváky. A sušili se až do noci.

27.7.2018

FOTO: Festival Benátská! začal svěže, hity Doctora P.P. a Olympic

Vesec – Liberecký areál ve Vesci mám od počátku spojený s hudebním festivalem Benátská noc, dnes už jen Benátská! Letos se tu mnohé z jeho prvního či prvních libereckých ročníků opakuje.

27.7.2018

Nejvíce času nám zabere příprava nové desky, říká Kenny Rough

Liberec /ROZHOVOR/ – Zatímco jméno Marek Němec nemusí většině z nás nic říct, tak umělecké jméno Kenny Rough minimálně poznají hudební fanoušci.

27.7.2018

Na festival Benátská! se poprvé chystá Marie Rottrová

Letos se koná šestadvacátý ročník festivalu Benátská! s Impulsem. Poprvé se jej zúčastní stálice české populární hudby Marie Rottrová, která zazpívá v sobotu 28. července.

25.7.2018

Šéf Petr Janda před Benátskou: Olympic má fanklub v Mimoni

Liberecký kraj – Unikátní vzpomínkový koncert chystá česká beatová legenda Olympic pro Benátskou! Zve si do Vesce 26. 7. také své dávné členy.

25.7.2018

Tip na film: Mamma Mia! Here We Go Again. Trvalo to deset let

Liberec – Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování.

18.7.2018

Tip na film: Vydejte se na „příšerózní“ dovolenou

Liberec – Hrdinové z Hotelu Transylvánie se už potřetí vrátili na filmová plátna, aby pobavili nejen dětské diváky. 

13.7.2018

Filmové premiéry a tipy: Na co vyrazit do kina?

Liberec – Do kin vtrhlo třetí pokračování Hotelu Transylvánie, Dwayne Johnson bojuje s padouchy a zachraňuje svou rodinu ve filmu Mrakodrap a Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. A řadu dalších filmů můžete zhlédnout v multikině CineStar Liberec. 

6.7.2018

Při Benátské! naběhám 25 kilometrů, říká jeden z pořadatelů

Liberec /ROZHOVOR, SOUTĚŽ/ – Hvězdou festivalu Benátská! s Impulsem bude mimo jiné Bonnie Tyler či Jarek Nohavica. Přehlídku organizují Petr Pečený a Pavel Mikéz. 

3.7.2018

FOTO: Sudek, Funke, Drtikol. Liberecká galerie vystavuje slavné fotografy

Liberec – V Liberci začala unikátní výstava české a slovenské fotografie.

23.6.2018

FOTO, VIDEO: Benátská má letos nabito. Konkurence se nebojí

Liberec – Největší hudební událost léta na severu Čech se blíží.

23.6.2018

FOTO: Tulifest přilákal více diváku než loni, ovládla ho mladičká zpěvačka

Liberec – Spodní centrum Liberce ovládl v pátek 5. ročník hudební přehlídky Tulifest, kterou pořádalo sdružení Tulipan. Na Soukenném náměstí se po celé odpoledne střídali začínající muzikanti s handicapem i bez.

21.6.2018

FOTO: V galerii vystavují Sudka i Drtikola

Liberec – Přípravy vrcholí. V liberecké Oblastní galerii začíná dnes odpoledne výstava Sudek, Funke, Drtikol… 

19.6.2018

FOTO: Šaldovo divadlo končí sezonu tragédií

Liberec - Slavné drama německého klasika Friedricha Schillera Úklady a láska má nově na programu liberecké Šaldovo divadlo.

18.6.2018

Bohumil Klepl předvede divákům v Hrádku svůj talent

Hrádek nad Nisou – Bohumil Klepl v hlavní a jediné roli komedie o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy?

15.6.2018

Legenda Jethro Tull se v rámci oslav 50. výročí kapely zastaví i na Sychrově

Sychrov – Koncert proběhne v sobotu 16. června. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT