Ve čtvrtek 20. června zhruba v 6 hodin ráno kontrolovali policisté řidičku, která k jejich překvapení při dechové zkoušce nadýchala 1,26 promile. Nic totiž nenasvědčovalo tomu, že by požila alkohol, jěště v takové míře.

Podle policistů na místě, byly její pohyby naprosto koordinované a mluva zřetelná. Situace se odehrála v ulici Vrchlabská v Jilemnici na silnici I/16, kde ji policisté zastavili ve voze značky Škoda Octavia.

57letá žena přiznala, že předchozí den byla na oslavě, kde požila větší množství alkoholu mezi kterým bylo pivo, víno a whisky. Sama se doznala, že se tedy může jednat o zbytkový alkohol.

Vzhledem k těmto skutečnostem ji policisté ihned na místě zabavili řidičský průkaz a také obdrží záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Soud ji může v této souvislosti potrestat odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem, a nebo zákazem řízení motorových vozidel v rozpětí od jednoho roku do deseti let," uvedla mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

Mohlo by vás zajímat: Liberečtí hasiči na dvou kolech: Video z divokého výjezdu koluje na sítích

Hasiči v Liberci. | Video: Facebook