V pondělí 3. června se 90letá seniorka z Rokytnic nad Jizerou vypravila pěšky do Harrachova. Sebou měla batoh s hotovostí s částkou v hodnotě více než tisíc korun. V centru Harrachova ji zastihl déšť a kvůli omezení pohyblivosti v levém rameni musela požádat kolemjdoucího, aby ji z batohu vytáhl deštník. Muž působil sympaticky a seniorce ochotně pomohl.

Později, když už každý odešel svou cestou, paní při placení zjistila, že peněženka je z batohu pryč. Po návratů domů se jěště ujistila, že peněženka nezůstala ležet doma a když se přesvědčila, že je skutečně pryč, nahlásila celou situaci na policii.

„Policisté obvodního oddělení v Harrachově začali událost okamžitě prověřovat a na kamerových záznamech objevili muže odpovídajícího popisu neznámého kavalíra, se kterým se potkala.

Následně zjistili, že se jedná o muže z Moravy, který přijel na hory hledat sezónní práci," uvedla mluvčí liberecké policie Ivana Baláková. Ten se při výslechu ke kráděži přiznal. Svůj čin označil jako momentální zkrat, kterého lituje a prohlásil, že se paní omluví a peníze jí vrátí.

„Tak jako tak mu nyní hrozí dvouletý trest odnětí svobody. Záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže si od nás převzal včera," doplnila Baláková.

Mohlo by vás zajímat: Služební psi poměřili své síly. Uspěl i psovod z liberecké městské policie

19. ročník celostátní soutěže služebních psů Velká cena Městské policie Liberec. | Video: Jiří Louda