V nočním baru začalo hořet v pondělí kolem 22. hodiny. Podle dosud nepotvrzených informací do baru vhodil neznámý muž zapálený kanystr, při následném požáru bylo zraněno 15 lidí, z toho sedm vážně. Jednu osobu museli zdravotníci resuscitovat.

"Hledáme svědky, kteří se okolo 22. hodiny pohybovali v bezprostředním prostoru baru na třídě 1. máje. Dále se obracíme na hosty baru, kteří jej navštívili ve včerejších podvečerních a večerních hodinách, a zároveň také přijmeme záznamy palubních kamer automobilů, které projížděly v čase okolo 22. hodiny třídou 1. máje v Liberci," uvedl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

V nočním baru v Liberci v pondělí v noci hořelo. Policie událost vyšetřuje.
Do baru v Liberci hodil muž zapálený kanystr. Sedm lidí utrpělo vážná zranění

Policie také zveřejnila popis muže, po kterém v souvislosti s požárem pátrá. "V dané věci také pátráme po totožnosti muže, který se pohyboval v bezprostředním prostoru baru. Muž byl vysoký 170-175 cm, na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty. Na hlavě měl čepici s kšiltem. Měl dlouhé světlé vlasy a zřejmě mohl mít krvácivé zranění ve tváři. V blízkosti baru se mohl pohybovat se světlým plastovým kanystrem," doplnil Robovský.

Případní svědci mohou své poznatky volat na linku 158.