S cílem snížit počty a následky dopravních nehod v souvislosti s oslavami čarodějnic a zvýšit úroveň dodržování pravidel silničního provozu byla ze dne 30. dubna na 1. května vyhlášena krajská dopravně bezpečnostní akce.

Policisté se soustředili primárně na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu nebo jiných návykových látek. “Kromě toho se policisté zaměřili také na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech,” uvedl policejní tiskový mluvčí Vojtěch Robovský.

Policisté na mnoha místech Libereckého kraje zkontrolovali celkem 370 vozidel. Zjistili 7 případů, kdy za volant usedli řidiči pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. “Mezi nejvýraznější, co do počtu odhalených případů protiprávního jednání, patřil špatných technický stav vozidel, a to v celkem 17 případech, za což byly uloženy pokuty v celkové výši téměř 10 tisíc korun,” řekl mluvčí a dodal, že mezi dalšími hříšníky bylo pět řidičů, kteří porušili limit nejvyšší dovolené rychlosti v obci. “Za tato porušení policisté udělili pokuty na místě v hodnotě přesahující stejnou částku,” doplnil Robovský.

Celkem tak v průběhu čarodějnické noci zaznamenali policisté v Libereckém kraji bezmála tři desítky přestupků, za které udělili pokuty v souhrnné částce 28 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat: V krematoriu v Liberci provedou ročně až 2 tisíce žehů. Nebožtík není nikdy nahý

Historie libereckého krematoria sahá do dob Rakouska-Uherska. | Video: Jiří Louda