Záchranné složky zasahovaly u nehody motorkáře a pěti aut na silnici 1/14 v Liberci. Nehoda se stala mostě na silnici 1 /14 Rochlicích přímo na mostě nad vlakovou zastávkou směrem do centra. Podle mluvčího záchranářů Michaela Georgieva se při nehodě lehce zranili tři lidé a byli převezeni do nemocnice, k žádnému vážnému zranění nedošlo.

Nehoda motorkáře a pěti aut.Nehoda motorkáře a pěti aut.Zdroj: HZS LK

"Mladá žena pravděpodobně nezvládla svůj nový stroj a po jejím pádu došlo k dobržďování čtyř osobních vozidel a jednoho nákladního," popsala příčiny nehody tirsková mluvčí krajských policistů Klára Jeníčková. Nehoda se stala krátce před třetí hodinou odpoledne.

"Nějakou dobu probíhaly odtahy vozidel a silnice byla uzavřená zhruba do 19. hodiny," sdělila policejní mluvčí. Doprava po 1/14 byla odkláněna na sjezdu do Rochlic ve směru od Jablonce, v opačném směru bez omezení. Uzavřen byl výjezd na silnici 1/14 z Rochlic směrem k Babylonu. Dopravu řídili policisté.

“Provedli jsme zajištění místa události, posyp uniklých provozních kapalin, usměrňování provozu a protipožární opatření,” uvedli na svém facebooku liberečtí hasiči.