Ke střetu autobusu MHD s chodkyní došlo v pátek 8. března krátce po půl druhé hodině odpoledne na silnici u obchodního centra Plaza v Liberci. Autobus číslo 440, tovární značky Mercedes Benz, směřoval ulicí Palachovou od centra města k Šaldovu náměstí. V místech zřízených pro autobusovou a tramvajovou dopravu, v úrovni OC Plaza, srazil chodkyni, která přecházela silnici mimo vyznačený přechod.

Ilustrační foto.
Na jakých školách na Liberecku dosahují žáci nejlepších výsledků u přijímaček?

“Chodkyně upadla na chodník, kde jí kolemjdoucí okamžitě poskytli předlékařskou pomoc,” uvedl Vojtěch Robovský z oddělení tisku a prevence policie. Záchranná služba ji odvezla se zraněními do nemocnice. Policie nyní hledá svědky nehody včetně těch, kteří ženě pomáhali. “Právě svědectví těchto osob je důležité pro objasnění okolností a příčin vzniku nehody,” upozornil Robovský. “Pokud máte informace k této dopravní nehodě, ozvěte se nám prostřednictvím linky 158, na telefonní číslo 974466250 nebo navštivte služebnu Dopravního inspektorátu Liberec,” upřesnil.

Policisté již zahájili trestní řízení s řidičem autobusu pro podezření z neposkytnutí pomoci, za přečin mu hrozí vězení až na pět let nebo zákaz činnosti.

Mohlo by vás zajímat: Vydržely přes 20 let. Skleníky v liberecké botanické zahradě projdou obnovou

Zdroj: Martin Štefanov