„V tuto chvíli zraněné rozvážíme do zdravotnických zařízení,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. V liberecké nemocnici nakonec skončilo 11 z 15 zraněných, jednoho museli záchranáři resuscitovat. Někteří byli popálení, další se nadýchali škodlivin.

K události došlo v pondělí krátce před 22. hodinou v baru Černý panter na třídě 1. máje. V podniku bylo v tu dobu zhruba 30 lidí. „Na místo vyjeli profesionální hasiči z Liberce. Ještě před jejich příjezdem se z budovy samo evakuovalo několik desítek osob. Hasiči po příjezdu na místo z objektu zachránili další dvě osoby,“ řekla mluvčí HZS Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

Podle očité svědkyně, která se svěřila iDnes.cz, předcházela celé události hádka a jeden z aktérů měl následně pronést slova: "Všichni tu chcípnete". Po chvíli se prý do podniku vrátil se zapáleným kanystrem a vhodil ho dovnitř.

Požár se hasičům podařilo rychle lokalizovat. „Policie aktuálně celý případ vyšetřuje a v tuto chvíli nebude sdělovat další podrobnosti,“ sdělila Deníku krajská mluvčí policie Klára Jeníčková.

Místo činu. Prostor před barem v úterý ráno.
Drogové doupě. Bar v Liberci, na který zaútočil žhář, nemá dobrou pověst

„Přijel jsem z Mladé Boleslavi autobusem na nádraží a už na sociální síti kolovala informace, že tu hoří,“ svěřil se Deníku svědek Petr. Celá ulice byla uzavřená, místem neprojely ani tramvaje.

„Hasiči, záchranáři a policie u vlakového nádraží v Liberci. V jedné z tamních hospod došlo k požáru, na místě čtrnáct zraněných osob. Hasiči naštěstí požár rychle lokalizovali. Probíhá vyšetřování celé události. Díky všem jednotkám za rychlý a profesionální zásah. Snad budou všichni zranění v pořádku,“ uvedl na Facebooku hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Záchranáři převezli zraněné osoby do nemocnic. Celkem podle nich utrpělo zranění 15 lidí, z toho sedm má vážná zranění. Jedenáct pacientů záchranáři převezli do Krajské nemocnice Liberec, kde byl aktivován traumaplán 2. stupně. Zapojila se Letecká záchranná služba Hradec Králové, která jednoho zraněného transportovala do Fakultní nemocnice Hradec Králové. „Pomohli nám kolegové ze Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, která si převzala jednoho pacienta, který skončil v Oblastní nemocnici Mladá Boleslav a dva pacienti byli pozemní posádkou transportováni do Prahy do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ sdělil v úterý dopoledne mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev.

Policie hledá svědky nočního incidentu v baru, zveřejnila také popis možného pachatele.
Noční požár: Policie zveřejnila popis muže podezřelého ze zapálení nočního baru

Prověřování noční události si převzali krajští kriminalisté. Věc vyšetřují jako podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu obecné ohrožení. „Atuálně probíhají úkony spojené s ohledáním vnitřních prostor za využití psa na vyhledávání akcelerantů hoření,“ uvedli v úterý ráno policisté na síti X.