V noci z úterý na středu 12. června se 39letý cizinec vydal na výlet po Frýdlantském výběžku nikoliv však kvůli turistice. V obci mezi Frýdlantem a Libercem se vloupal do dílny rodinného domu jednoho z místních obyvatel a ukradl dvě kola i s taškou nářadí.

Majitel sice zaslechl hluk, který mohl značit přítomnost narušitele, ale protože nikoho ve tmě neviděl, dál se situací nezabýval a vrátil se ke spánku.

Zloděj pokračoval dál po své cestě, nejprve na jednom z kol a druhé vezl vedle sebe. Po chvíli však byla pro něj taková jízda příliš náročná, a u nejbližšího domu druhý bicykl společně s taškou nářadí ukryl do keřů s myšlenkou, že se pro lup později vrátí.

Pokračoval dál do příhraničí a v jedné z vesnic se opět vloupal na cizí pozemek, tentokrát do garáže u rodinného domu, protože dostal chuť na cigaretu a potřeboval sehnat zapalovač.

Zde už však zloděj nepochodil. Majitele domu hluk vzbudil, a když uviděl z okna stát venku postavu, na nic nečekal a vyběhl ven za ním. To zloděje překvapilo a v šoku zůstal stát jako zkamenělý místo aby se vydal na útěk.

„O několik minut později již na místo dorazili přivolaní policisté z místně příslušného obvodního oddělení. Nevítaného hosta se vroucně ujali. Po neodkladných úkonech na místě poslední události je operační důstojník vyslal prověřit podezřelý nález věcí.

Věcí ukrytých pod vzrostlým keřem, na pěstěné zahradě obklopené vysokým plotem. Vlastníci zahrady totiž ráno učinili neobvyklý objev a kontaktovali policii," uvedl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

Za nedlouho se policie přesunula k šetření krádeže v nedaleké dílně a odcizené věci předali zpět majiteli. Zloděj byl zadržen a za odcizené věci v hodnotě více než 100 tisíc korun, a také obvinění za porušování domovní svobody, mu hrozí až pět let za mřížemi.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Čtyřkolky i Tatru poslali hasiči do bahna, někdy v něm i uvízli

Terénní výcvik řidičů kolové a pásové techniky | Video: HZS LK