Příslušníci Celního úřadu pro Liberecký kraj měli v uplynulých dvou týdnech plné ruce práce s odhalováním prohřešků na silnicích. Pozornost zaměřili na nadlimitní dovoz tabákových výrobků a zajistili v Libereckém kraji téměř osm tisíc kusů cigaret s únikem na spotřební dani přes 32 tisíc korun. Zároveň se podařilo vybrat za posledních čtrnáct dní téměř 34 tisíc korun na neuhrazených pokutách.

Mezi další nešvar patřily chybějící dálniční známky. Celníci zaznamenali 87 případů, kdy se lidé vydali na zpoplatněné úseky dálnice D10 bez zaplaceného dálničního poplatku. Při těchto kontrolách uložili hříšníkům pokuty ve výši 152 500 korun.

V pátek večer ujížděl na silnici I/35 ve směru od Liberce na Turnov před policejními hlídkami 31letý muž. Měl zákaz řízení motorových vozidel a zároveň měl nastoupit do vězení.
Večerní policejní zásah Hodkovice: Policie zveřejnila video z bláznivé honičky

„Nezapomeňte si tak před cestou zkontrolovat platnost dálniční známky, kterou ověříte na oficiálních stránkách www.edalnice.cz pouhým zadáním registrační značky vozidla. Na této stránce si také lze dálniční známku zakoupit. Při nákupu dálniční známky přes internet však dávejte pozor na přeprodej, doporučujeme proto zakoupit dálniční známky pouze na oficiálních stránkách,“ vyzvala veřejnost tisková mluvčí Celního úřadu pro Liberecký kraj Amálie Kolářová.

Mohlo by vás zajímat: Táta utekl hrobníkovi z lopaty, přiznal syn zpěváka Krucipüsku Tomáš Hajíček

Zdroj: Krucipüsk