Liberecká hokejová ikona zatím stále zvažuje své budoucí kroky. Čím déle ale trvá jeho rozhodování, tím více roste šance Bílých Tygrů, že čtyřicetiletý centr zůstane pod Ještědem i v nadcházející sezóně.

Petr Nedvěd už na konci minulé sezony naznačil, že by ještě jednou rád okusil zahraniční angažmá a o nabídky rozhodně neměl nouzi.

Pokud by ovšem zůstal v české extralize, jedinou možností pro něj zůstávali Bílí Tygři Liberec.

Zájem o Petra Nedvěda zpočátku projevoval především nováček KHL HC Lev Praha, ale nabídky přišly i z jiných klubů Kontinentální ligy.

V současné době už je Petr Nedvěd v jednání pouze s Avangardem Omsk. Jednání se ale komplikují.

Čím dál více tedy znovu ožívá naděje, že liberecký odchovanec bude i nadále v další sezoně hájit barvy svého rodného města.

Generální manažer libereckého klubu Ctibor Jech řekl:

„Situace okolo Petra Nedvěda zatím zůstává neměnná. Je jen na Petrovi, jak se rozhodne. Zatím víme jen tolik, že stále probíhají jednání o jeho angažmá v KHL. Pokud ovšem tato jednání ztroskotají, jsme s Petrem domluvení, že bude pokračovat v dresu Bílých Tygrů. Jistotu můžeme mít už koncem tohoto měsíce."

Trenér Bílých Tygrů Marian Jelínek se celou situací nezatěžuje: „Buď se tu Petr jednoho dne objeví, nebo se dozvíme, že jde do Omsku. S Petrem jsme domluvení, on by teď na led stejně ještě nechodil. Nás to netíží, připravujeme se bez něj. Stejně neovlivníme, zda tu bude hrát, nebo ne. Na led chce jít někdy kolem poloviny srpna, do té doby snad bude jasno," doplnil Jelínek.

(spo)