Ve středu Liberec nestačil ve slušně zaplněné Tipsport areně na druhé mužstvo tabulky České Budějovice a podlehl 1:3. V tabulce zůstal zatím ještě na 6. místě.

České Budějovice předtím v této sezoně proti Liberci ani jednou nebodovaly, nyní ale byly od úvodu zápasu pod Ještědem mírně aktivnějším celkem. Skóre málem otevřel vlastním gólem kapitán Nedvěd, který na Pince nebezpečně tečoval bruslí Martynkovo nahození od mantinelu. Pro hostujícího hráče ale po pár vteřinách duel skončil, když si při souboji zranil ruku u mantinel, odstoupil ze hry a s podezřením na zlomeninu zápěstí byl dopraven do nemocnice.

Skóre otevřel 12 vteřin před koncem úvodní třetiny liberecký Vak z ostrého úhlu po křížné přihrávce Urbana.

Vedení 1:0 však nevydrželo dlouho. V 22. se v přesilovce obránce Jihočechů Vydarený zmocnil puku za libereckou brankou a napálil ho do zad brankáře Pince, odkud se odrazil do sítě. Kuriózní gól znamenal vyrovnání na 1:1.

V 34. hosté využili svou druhou přesilovkou hru a opět byl autorem branky obránce. Po sérii přihrávek v útočném pásmu napřáhl na modré čáře Slovinec Kranjc a prudkou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Následně fauloval loktem Kuchejda Krejčíka a dostal trest do konce utkání. Liberec ale nabídnutou pětiminutovou přesilovou hru nevyužil.

Bílí Tygři dohrávali druhou třetinu v křeči, nebyli schopní vytvořit si šanci a z tribun se ozýval pískot.

Třetí gól Budějovic dal v 49. minutě Burian, který ujel a sólo zakončil přesnou ranou pod horní tyč. Byla to jeho premiérová extraligová trefa – 1:3.

V čase 57:14 začal Liberec hru bez brankáře, ale výraznější příležitost si již nevypracoval, nervozita zůstala na jeho holích až do samého konce.

Hlasy trenérů:

Jiří Kalous (Liberec): „Odehráli jsme velice slušně první a třetí třetinu. Nepovedla se nám druhá část, ve které jsme inkasovali v oslabení. A to na tým dolehlo. Měli jsme šance, které jsme ale neproměnili a utkání jsme opět nezvládli.“

Milan Kupka (České Budějovice): „Viděli jsme vyrovnané utkání. Domácí byli aktivnější a byla na nich vidět vůle po vítězství. Dobře nám ale zachytal brankář. Čekali jsme na chybu soupeře, která ale nepřicházela. Nakonec jsme měli k dispozici brejk, z něhož jsme rozhodli o našem vítězství.“

Statistiky zápasu

Bílí Tygři Liberec – HC Mountfield České Budějovice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Vak (Urban, Bárta) – 22. Vydarený (Šimánek, Kotalík), 34. Kranjc (Sailer), 49. Burian (Gulaš, Kranjc). Rozhodčí: Hribik, Turčan – L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:4, navíc Kuchejda (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6913.

Sestavy:
Liberec: Pinc – Derner, Trončinský, Výtisk, Čakajík, Štich, Ulrych, Moravec, Holub – Kudrna, P. Nedvěd, Dušek – L. Krejčík, Bulíř, Bartovič – Urban, Vak, Bárta – Víšek, Vantuch, Špaček. Trenéři: Kalous a Pešán.

České Budějovice: Jakub Kovář – J. Novák, Ptáček, Vydarený, Kranjc, Němeček, Mikuš – Martynek (3. Sailer), Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Kotalík, Burian – L. Květoň, Langhammer, Červený – Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.