První zajímavý střelecký pokus si připsal Šír. Puk sice vypadl Novotnému z výstroje, ale poblíž nestál nikdo z libereckých hráčů, aby volný touš dorazil za čáru. Další akce Liberce už skončila gólem. Lenc ve středním pásmu přenechal puk Petru Jelínkovi, který si to namířil směrem karlovarská branka a přesným zakončením překonal Novotného.

V následném oslabení Kváča rychle rozehrál a dlouhou přihrávkou oslovil Vlacha, který pořádně prověřil bdělost Novotného. Vary měly dobrou možnost na vyrovnání v situaci dvou na jednoho, kterou zakončil Flek. Domácí hráč ale našel pouze Kváčovu lapačku. Vzápětí se Liberec chystal na přesilovou hru, ovšem zasažený Jelínek odvolal faul na svoji osobu.

Oba týmy vstoupily do druhé třetiny aktivně. Nejprve neuspěl individuální akcí Kaše a na druhém konci kluziště ztroskotal na Novotém i Rachůnek. Záhy se už hostitelé radovali. Mikúš vrátil hrací předmět před branku, kde si důrazně počínal Jan Hladonik, který vyrovnal na 1:1. Poté se nechal na pět minut a do konce utkání vyloučit hostující Hrabík, ovšem v oslabení zahrozil Musil.

V dlouhé početní převaze přihrával úplně volný Kaše Flekovi, který ale u tyčky nedokázal propasírovat kotouč za záda Kváči. Záhy se strhla pěstní výměna mezi Vlachem a Laukem, která dopadla asi nerozhodně. Při hře ve čtyřech výborně forčekoval Adam Musil, jenž usměrnil puk na místo určení.

Pro Vary bylo zanedlouho ještě hůř. Domácí čekali, že sudí Kika odpíská nedovolený zákrok libereckého hráče, ale nestalo se, a tak se do hry vložil Adam Musil, jenž zvýšil náskok Bílých Tygrů na 3:1. V samotném závěru prostřední části zahodili velkou příležitosti Kaše s Flekem, kteří jeli ve dvou na jednoho, avšak Kváča zůstal nepřekonán.

V polovině třetí periody se Novotnému hodně ulevilo, protože kotouč se od mantinelu odrazil jinak, než karlovarský brankář počítal a měl co dělat, aby zamezil svému soupeři ve skórování. Karlovarští pak dostali od svého soka dárek v podobě přesilovky pět na tři, kterou zužitkoval bombou do šibenice Petr Koblasa.

Definitivní pojistku libereckého vítězství mohl přidat Filippi, který z mezikruží minul. To mohlo Tygry mrzet, protože v 58. minutě nahodil Václav Skuhravý touš od modré čáry, Kváča měl zakrytý výhled, a tak vyrovnání nezabránil. Západočeši pak Liberec doslova dorazili. David Kaše vystřelil a dvakrát tečovaný pokus skončil až za Kváčou.

Severočechům nepomohla ani hra bez brankáře, a tak z lázeňské metropole odjíždí s prázdnou.

Tipsport extraliga – 24. kolo

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Branky a asistence: 22. Hladonik (Mikúš, Beránek), 53. Koblasa (Flek, Šenkeřík), 58. Skuhravý (Plutnar, Beránek), 59. Kaše (Rohan) - 5. Jelínek (Lenc), 34. Musil, 38. Musil. Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Lauko (Karlovy Vary) – Vlach (Liberec) oba 10 minut, Hrabík (Liberec) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. Hráno bez diváků.

Sestavy

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – M. Rohan, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Pulpán, Zábranský, Weinhold – Lauko, D. Kaše, Flek – Hladonik, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček. Trenér: Pešout.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd, T. Hanousek, Rosandić, Knot, Derner, Kolmann, Havlín – Birner, Filippi, Pekař – T. Rachůnek, Bulíř, Lenc – A. Musil, P. Jelínek, Šír – J. Vlach, Hrabík, M. Zachar. Trenér: Augusta.