Veškeré sporty něžného pohlaví jsou na vzestupu a hokej není výjimkou. Naše reprezentace si v posledních letech připisují skvělé úspěchy. Tím posledním je například stříbrná medaile z mistrovství světa kategorie U18, kde Češky podlehly až ve finále Američankám. Seniorská reprezentace zase na posledních dvou MS vybojovala cenné bronzy. Za tímto úspěchem stojí hlavně trenérka Carla MacLeodová.

„Jsem velmi ráda, že mohu vést právě český ženský národní hokejový tým, který má jedny z nejlepších hráček na světě. Od začátku cítím velkou podporu ze všech stran. Úspěchy, kterých se v poslední době dosáhlo, jsou kombinací několika věcí. Jednak je to velký potenciál ze strany hráček i personálu. Také to ale ale velká víra, která nám umožňuje posouvat se na vyšší úrovně,“ vyjmenovala kanadská trenérka, co vše stojí za nedávnými úspěchy.

Liberecký turnaj je poslední akcí před blížícím se MS, které se uskuteční také v České republice. „Velmi si vážím toho, že můžeme být v Liberci na turnaji. Je to pro nás poslední příležitost před MS podívat se na hráčky, jestli jdeme opravdu správným směrem. Věříme si, že to bude dobrý hokej a bude se na co dívat. Těšíme se, že přijde hodně diváků,“ přeje si koučka.

Trofej pro vítězky libereckého turnaje v rámci WEHT.Trofej pro vítězky libereckého turnaje v rámci WEHT.Zdroj: Deník/Tomáš Honzejk

Chceme překonat divácký rekord!

Všichni kolem ženského hokeje se na akci velmi těší. „Tento turnaj je pro nás velmi speciální. Poprvé jsme hostitelskou zemí a chceme společně s panem Hadamczikem nastavit laťku vysoko. Proto je to v Liberci v tak velké aréně. Chceme na stadion dostat co nejvíce lidí. Asi není žádným tajemstvím, že chceme překonat divácký rekord, který je prozatím 2014 diváků,“ prozradila generální manažerka reprezentace Tereza Sadilová.

Věří, že tento cíl je reálný. „Chceme dát holkám možnost, aby se předvedly před domácími fanoušky, rodinou a přáteli. Také aby čeští fanoušci začali více vnímat ženský hokej, protože nás příští rok čeká ženské domácí MS,“ vyhlíží blížící se velkou akci.

Hráčky si uvědomují, že hrát před domácím publikem je závazek. „Jako tým se budeme snažit hrát ten nejlepší hokej, který umíme. Děkujeme Liberci za příležitost hrát v této aréně. Doufám, že přijde co nejvíce lidí a užijí si to společně s námi,“ přeje si Aneta Tejralová, která hraje v kanadské Ottawě.

Ceny vstupenek a rozpis jednotlivých utkání WEHT.Ceny vstupenek a rozpis jednotlivých utkání WEHT.Zdroj: Český hokej