Šestadvacetiletý hokejový útočník se po předčasném konci v Chabarovsku nejspíš vrátí zpátky mezi Bílé Tygry.

O vítěze Gagarinova poháru v dresu Magnitogorsku měly zájem jiné kluby Kontinentální ligy, ale Filippi má jinou představu.

„Jednali jsme se třemi jinými kluby KHL. Konkrétně se Slovanem Bratislava a Minskem, určitý kontakt proběhl také s Dynamem Moskva. Ale Tomáš se rozhodl pro jinou variantu, rád by se vrátil domů,“ uvedl pro hokej.cz hráčův agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Filippi v minulém ročníku KHL skončil kvůli zdravotním problémům v Magnitogorsku a na závěr sezony posílil Liberec. V letní pauze se vydal zpět do Ruska. V Chabarovsku naskočil do deseti utkání, ve kterých zaznamenal po dvou gólech a asistencích. Teď je znovu na cestě do mateřského Liberce.

„Tomáš projevil přání vrátit se do Liberce, aktuálněo tom jednáme. Věřím, že to je pravděpodobná varianta,“ prozradil agent Spálenka.

Posílit by mohl i Chomutov. Poslední tým extraligy testoval během reprezentační přestávky útočníka Filipa Hantáka. „Celou letní přípravu absolvoval na Spartě, teď máme možnost vidět ho naživo. Uvidíme, jestli ho zařadíme na seznam hráčů, které můžeme do extraligových zápasů nasadit,“ řekl trenér Pirátů Vladimír Růžička. Na rozhodnutí má čas až do pátku, kdy Piráti po pauze hostí doma Spartu.

Když se šestadvacetiletý Hanták neprosadil do kádru Sparty, zamířil do druholigové Kobry Praha. Poslední dvě sezony strávil v prvoligových Litoměřicích, předtím působil v Kadani či Klášterci nad Ohří. V Chomutově to Hanták dobře zná. V roce 2012 pomohl juniorům Pirátů k historicky prvnímu titulu. Připíše si v dresu Krušnohorců i první extraligový start v kariéře?