Musíte si připadat jako v krásném snu…
To ne, víme, že máme na čem pracovat. Výsledky jsou někdy lepší než výkony. Nové holky jsou mladé, výkony jsou logicky nevyrovnané. Věříme, že to bude čím dál lepší. Předpoklad pro to určitě je.

Čekal jste takový extra raketový nástup?
Přípravu jsme měli dobrou, výsledky něco naznačovaly, ale liga je vyrovnaná. Týmy do desátého družstva mají kvalitu. To ukázal i teď naposledy Přerov, kde jsou tři současné reprezentantky, jedna bývalá a navíc hráčky z ciziny. O to víc si výsledků i druhého místa ceníme. Ale jak říkám, důležité bude, jak na tom budeme na konci celé sezony.

Jaké vlastně máte ambice?
Chceme vylepšit loňské páté místo. Pokud se nedostaneme do finále, tak extraligu nechceme končit porážkou.

Je družstvo oproti loňsku silnější?
To bych úplně neřekl, ale má víc ctižádosti a odhodlání. Myslíme do budoucnosti, mladé holky mají delší smlouvy. Věříme, že se nám sázka na ně vrátí. Možná už v této sezoně.

Nyní vás čeká výjezd do Frýdku-Místku, který usiluje o play off…
Poslední zápas první poloviny základní části, ve kterém chceme potvrdit výsledky.

Vedle ligy se vám daří i ve Vyzývacím poháru, kde jste vyřadili Salcburk a za čtrnáct dní v úterý vás pod Ještědem čeká první zápas s ruským Protonem Saratov.
Evropský pohár je nová věc, premiéra pro většinu holek. Nečekali jsme od Rakušanek tak tuhý odpor, tamní liga není na úrovni české. ale jejich styl nám neseděl . O to víc si postupu ceníme. Rusky teď budou nesmírně těžký soupeř, ale těšíme to. Bude to další velká zkušenost.