Kolem velkoplošné obrazovky se na barových židličkách sešla třicítka většinou známých štamgastů, kteří jsou zde pomalu každý den, aby vložili pár korun do tipovacích tiketů a prohovořili kursové sázky: "Nepočítejte, že to bude druhé Nagano," nechal se slyšet šedesátiletý Milan. Pila se většinou malá piva, a čaj. Venku bylo sedm pod nulou a výkon našich, zejména v první třetině nechával diváky chladnými, proto bylo prostředí přímo komorní. "Je klid. Rusové jsou lepší," konstatoval Petr nad malým pivem.

Situace se s přibývajícím časem nezlepšila. "Kdy chceme dát ten gól," utrousil muž, zvaný Machy. Rusové přidali druhý gól a v závěru české hokejisty dorazili třetím gólem. "Žádné druhé Nagano. Čekali jsme to. Nedáváme góly. Ale my, co jsme měli vsazeno dvojku, jsme byli v pohodě," říká skorodůchodce Hary.

Bar Tenis Rochlice.Zdroj: Deník / Cihlář MiloslavV baru Tenis Rochlice zval vedoucí Jan Mendl již o den dříve i na facebooku: "Otevřeno bude již od 8.15 a bude samo i něco k snídani." A skutečně, dostavilo se na tucet fandů, kteří si zejména dávali míchaná vajíčka a párky. Prostředí u televize bylo spontánní, zejména při uznanému gólu na 1:0 pro Rusy. "Tam je něco špatně," hlesl Jiří. "Co mohl gólman dělat," přizvukuje Honza, bývalý gólman Vrchlabí. "Si dělaj prdel," rozčísl situaci Michal. Peprné hlášky pokračovaly zejména při faulech Rusů: "Kurva, svině ruský..," neslo se barem, i když nebylo po 22. hodině.

Čeští hokejisté zatím v olympijském turnaji jen vítězí. Bude to platit i po páteční bitvě s Rusy?
ANKETA: Rusové budí respekt. Češi je ale mohou porazit

Při druhém gólu byla vidět beznaděj na tvářích přítomných. "Dnes to asi nepude," znělo barem, když Růžička šanci propásl. "Ty, vole, ty rusáci snad betonujou," čílil se Jarda v montérkách ve III. třetí třetině. "Makáme, ale sakra, chybí to štěstí v koncovce. Snad jsme je přehráli a přestříleli. Jenže když Růža nedá jasný gól a oni to pak zabetonujou, moc se vyhrát nedá," dodává Honza.