"Jsem samozřejmě rád za šanci, kterou tu dostávám. Zažil jsem tu jako hráč několik krásných let, takže jsem se moc těšil. Znám prostředí i Filipa Pešána, takže vím, do čeho jdu. V Olomouci se objevily nějaké osobní důvody, kvůli kterým jsem musel skončit. S klubem to nemělo nic společného, byl jsem tam spokojený," říká v rozhovoru pro oficiální web libereckého klubu.

Liberec už přípravu zahájil. Na starosti bude mít především obránce. "Zatím se s nimi spíše seznamuji. Některé kluky mám nakoukané, některé musím teprve poznat. Zpětně se dívám i na nějaké zápasy. Ještě ale nejsme v kompletním složení, takže uvidíme, kdy se celá obrana sejde," tvrí bývalý hráč BK Mladá Boleslav, Slavie Praha, Ocelářů Třinec, švédského Skelleftea AIK či Slovanu Bratislava.

Hejničtí (jsou ve fialových dresech) na jaře už I. A třídu nehráli. Nyní jejich rezerva míří za postupem do okresního přeboru.
Hejnické obrození režíruje mladý střelec Štícha. Budoucnost klubu má varianty

Vyhovuje mu i praxe v liberecké organizaci, kdy je A-mužstvo hodně propojené s mládeží. "Je to jedna z věcí, které mě baví. Moc se těším na spolupráci s mládežnickými trenéry, snad najdeme společnou řeč a vychováme nějaké hráče."

Při jeho návratu pod Ještěd, se dost věcí změnilo. "Kabina je k nepoznání, podmínky jsou to nevídané. Zbytek teprve ještě uvidím, přece jen jsem tu čtyři dny," dodává.