Čtyřiadvacetiletý hokejista mění Liberec za slunnou Kalifornii. Šimek podepsal roční smlouvu s týmem NHL San Jose Sharks. Pokud bude hrát v prvním týmu, měl by brát okolo 830 tisíc dolarů.

Šimek, který ještě před třemi lety nastupoval i za prvoligové Benátky nad Jizerou, měl nabídky z NHL už po loňské mistrovské sezoně. „Dohodli jsme se, že počkáme rok, během něhož zapracuje na hře, která se praktikuje v NHL, a zlepší se v angličtině. Obojí se povedlo,“ řekl pro iSport.cz hráčův agent Petr Hemský. „Radimův vzestup je obdivuhodný, zastupuju ho čtyři roky a za tu dobu udělal obrovský pokrok. Díky své houževnatosti, pracovitosti a s pomocí libereckého klubu se z prvoligové farmy Bílých Tygrů vypracoval až ke kontraktu v NHL.“

O Šimka měli v zámoří zájem například také slavní New York Rangers, ale nakonec se potká v týmu Sharks s útočníkem Tomášem Hertlem. Šimek je čtvrtým českým hokejistou, který uzavřel před nadcházející sezonou jako nedraftovaný volný hráč kontrakt v NHL. To stejné se povedlo třeba i chomutovskému útočníkovi Davidu Kämpfovi, který zamíří do Chicaga.