Ve zlaté partě na domácím mistrovství světa sice chyběl, ale ani to neodradilo zámořské celky, aby se vyptávaly na talentovaného útočníka. Mezi adepty bylo více klubů, například Los Angeles Kings nebo Arizona Coyotes. Nakonec však zvítězil Detroit Red Wings, který si pojistil rodáka z Vrchlabí na dva ročníky.

K odchodu klíčového střelce se na klubovém webu vyjádřil trenér Filip Pešán. „Jsem rád, že se Kubovi podařilo podepsat kontrakt v zámoří a budeme mu držet palce, aby se mu povedlo prosadit do NHL. Pro nás je to samozřejmě citelná ztráta. Jsem si ale jistý, že najdeme cestu, jak ho aspoň částečně nahradit. Otevírá se možnost na převzetí jeho role dalšími nadějnými hráči našeho klubu. Jsem přesvědčen, že si s tím poradíme a Kubovi přejeme hodně štěstí na zámořské misi,“ nechal se slyšet bývalý reprezentační kouč.

Rychlovský má za sebou nejpovedenější ročník a tento odchod se očekával. Vždyť v 51 zápasech základní části vstřelil 26 branek a na 20 nahrál. V play-off přidal v devíti utkáních pět gólů a dvě asistence. V pouhých dvaadvaceti letech se stal nejlepším střelcem soutěže. Do této sezony měl přitom nejlepší ročník v sezoně 2022/23, kdy zaznamenal v základní části pouze pět branek a ve vyřazovacích bojích přidal další čtyři.

Povede se mladému forvardovi prosadit v NHL, tedy nejlepší lize světa? To se dozvíme již na podzim.