Liberec chtěl odčinit předchozí domácí zaváhání s Třincem a první zajímavou střelu vyslal reprezentant Radan Lenc. Hradecký brankář Mazanec musel být ve střehu i proti teči Michala Bulíře. Paradoxně ale udeřilo na druhé straně. Lev našel na pravém kruhu dobře najetého Kevina Klímu, který pokusem k tyči překonal Kváču.

Vyrovnat mohl jediný úspěšný střelec Tygrů proti Třinci Dávid Gríger, ale jeho nájezd z pravé strany si Mazanec pohlídal. Hostitelé měli i trochu smůlu, protože Bulíř nastřelil z mezikruží tyčku. V úplném závěru první třetiny měl dvě velké šance Gríger, ovšem Mazanec si pokaždé poradil a udržel liberecký tým na uzdě.

Zkraje druhé části hráli Tygři přesilovku, kterou po přihrávce Rachůnka využil Dávid Gríger. Vzápětí měl loženku i Musil, který byl však zezadu hákován, a tak nestihl pořádně zakončit. V době, kdy se potrestaný Zámorský vrátil na led, tečoval u tyčky Jelínkovu nabídku Dávid Gríger, jenž otočil skóre ve prospěch Liberce.

Početní převahu dostali také Hradečtí, Lev však golfákem rozvlnil pouze boční síť. Utkání pak zpestřila bitka Radana Lence s Kevinem Klímou. Liberecký útočník svému soupeři jednoznačně naložil! Nicméně kvůli předchozímu Lencově faulu hráli přesilovku hosté.  Z ní vyšli gólově naprázdno, a tak udeřil na opačné straně Michal Birner, který zajistil branku do šatny.

Hned po přestávce měl kontaktní trefu na hokejce Sklenář, Kváča byl na místě. Emoce na ledě nadále plály, blízko k další pěstní výměně měli Šmíd se Smoleňákem. Definitivní pojistku na liberecké vítězství mohl dát Jelínek, který se prokličkoval až před Mazance, avšak hradecký gólman odolal.

Na další akci už ale nestačil. Birner v situaci dvou na jednoho volil pas na Radana Lence, který pověsil Mazancovi do branky čtvrtý banán. Východočeši se navzdory tříbrankové ztrátě nevzdávali a Kevin Klíma zakončil individuální akci střelou do tyče. Nic dalšího se už nestalo, a tak Liberec porazil Hradec 4:1.

Tipsport extraliga – 17. kolo

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a asistence: 23. Gríger (Rachůnek, Jelínek), 25. Gríger (Jelínek, Rachůnek), 40. Birner (Filippi, Musil), 53. Lenc (Birner) - 4. Kevin Klíma (Lev). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5, navíc Lenc (Liberec) – Kevin Klíma (Hradec) 10 minut. Využití: 1:0. Hráno bez diváků.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pařík) – Knot, Šmíd, Hanousek, Rosandič, Havlín, Derner – Lenc, Bulíř, Birner – Gríger, Filippi, Rachůnek – Zachar, Jelínek, Musil – Průžek, Najman, Vlach – Šír. Trenér: Augusta.

Mountfield HK: Mazanec (Lukeš) – Zámorský, Nedomlel, Blain, Hronek, F. Pavlík, Jank, Pilař – Smoleňák, Cingel, Orsava – Kelly Klíma, Růžička, Sklenář – Lev, Kevin Klíma, Perret – Chalupa, Koukal, R. Pavlík. Trenér: Růžička.