Koronavirus udělal z původního rozpisu trhací kalendář. V úterý totiž měli Bílí Tygři hrát regionální derby s Mladou Boleslaví, ovšem v kádru Středočechů se objevili nemocní hráči, a tak si Liberec narychlo dojednal duel se Spartou, která na poslední chvíli zařadila na soupisku novou posilu z NHL Filipa Chlapíka.

Liberec začal aktivně a Machovský v brance Sparty se měl co ohánět, aby uhájil svoji svatyni před ataky hladových Bílých Tygrů. Paradoxně však udeřilo na druhé straně. Pech se prosmýkl kolem mantinelu do útočného pásma, načež předložil kotouč Janu Buchtelemu, který se z mezikruží nemýlil. Domácí měli následně k dispozici dvě přesilovky, ale souvislejší tlak si nevytvořili.

Když se hrálo zase v pěti na obou stranách, musel být v permanenci především liberecký brankář Kváča, který postupně likvidoval pokusy sparťanských hráčů. V početní převaze si zahráli rovněž sparťané, ovšem dopadli stejně jako před nimi Bílí Tygři. Vzápětí měl zajímavou možnost po průniku Šmída Jaroslav Vlach, z těžkého úhlu netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.

Začátek druhé části měla lepší Sparta, svůj náskok však navýšit nedokázala. O chvíli později se před Machovského natlačil Bulíř, na tribuách Home Credit Arény to jen tak zahučelo. Liberecký útočník Adam Najman nabruslil do útočné třetiny a ačkoliv byl křižován hostujícím obráncem, dokázal zakončit.

Matěj Machovský si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, ovšem nulu na svém kontě stále držel. V době, kdy Liberci skončila další přesilovka, už Machovský inkasoval. Vyraženou Hanouskovu střelu dorazil za bezmocného Machovského Jaroslav Vlach. S blížícím se koncem prostřední dvacetiminutovky se Tygři radovali podruhé. Knot přenechal kotouč Michalu Birnerovi, který střelou od mantinelu překvapil Machovského.

To ale nebylo ze strany domácích všechno. Petr Jelínek důrazně napadal rozehrávku Sparty, přičemž se dostal k puku, který záhy dopravil za Machovského záda. Tygři se i nadále trápili v přesilovkách a po jejím skončení mohli být rádi, že sami nekapitulovali. K interesantní ráně ze strany se dostal Řepík, Kváča odolal.

V polovině třetí třetiny se Petr Jelínek popral s Tomášem Dvořákem a sparťanskému obránci pěkně naložil! Sparta zadělala na drama v 52. minutě, kdy rychlý výpad do útočného pásma zakončil Roman Horák. Pět minut před koncem třetího dějství byl blízko dalšímu gólu Vlach, tentokrát však trefil tyč.

Pražané poměrně brzo odvolali Machovského z branky a zkusili vyrovnat v šesti. Těsný náskok Tygři uhájili a porazili doma Spartu 3:2.

Tipsport extraliga – 19. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky a asistence: 32. Vlach (Hanousek), 39. Birner (Knot, Havlín),  40. Jelínek  - 3. Buchtele (Pech), 52. Horák (Rousek). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 7:9, navíc Jelínek (Liberec) 10 minut. Bez využití. Diváci: 1 000.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Knot, Šmíd, Hanousek, Rosandič, Havlín, Derner – Lenc, Bulíř, Birner – Gríger, Filippi, Průžek – Zachar, Jelínek, Šír – Rychlovský, Najman, Vlach. Trenér: Augusta.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Košťálek, Němeček, Dvořák, Jandus, Kalina, Pavelka, Jeřábek – Řepík, Horák, Rousek – Tomášek, Sukel, Chlapík – Kudrna, Pech, Buchtele – Dvořáček, Říčka, Zikmund. Trenér: Hořava.