Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

„Výborný výkon,“ chválil si liberecký Lašák

Liberec – Ústřední postavou libereckých hokejistů v zápase s Karlovými Vary byl slovenský brankář Ján Lašák. Nová brankářská posila Bílých Tygrů vychytala všechny střelce Energie a připsala si ve třetím utkání za nový tým první čisté konto. Severočeši navíc po výhře 2:0 poskočili na desáté místo extraligové tabulky, které po skončení základní části jako poslední zaručí postup do předkola play off.

7.2.2014

Brankář Ján Lašák.Foto: ČTK/Josef Vostárek

„Jsem hrozně šťastný, odehráli jsme super zápas. Makali jsme od první do poslední minuty a vyhráli velice důležité a těžké utkání, takže se cítím skvěle," neskrýval radost z výhry Lašák. „Byli jsme lepším týmem a podali jsme výborný kolektivní výkon."

Zkušený slovenský brankář odchytal za Liberec zatím tři utkání a dvakrát dovedl tým k výhře. Tentokrát navíc ozdobil výkon čistým kontem a byl zvolen nejlepším hráčem utkání. „Čisté konto je zásluha hry celého týmu. Kluci mi hodně pomohli, zablokovali mnoho střel. Měl jsem ale také štěstí, ve druhé třetině mi dvakrát během chvilky pomohla tyč. To k tomu ale samozřejmě patří," usmíval se mistr světa z Göteborgu z roku 2002.

„Před zápasem jsem vypsal něco na tabuli, takže budu muset přispět do kasy a kluky pohostit nějakou svačinkou. Ale udělám to rád, za výhru si to zaslouží," pochválil spoluhráče rodák ze Zvolena.

Liberec odehrál poslední zápas před olympijskou přestávkou. Další utkání sehrají Bílí Tygři až 25. února, kdy budou hostit Pardubice. Nucená pauza nejde Lašákovi příliš k duhu, ještě navíc v době, kdy se týmu začalo dařit a konečně se prodral do elitní desítky tabulky.

„Asi žádný hokejista nemá rád dlouhé přestávky, já nejsem výjimkou," dodal mistr extraligy s Pardubicemi z roku 2005.

Brankáři s čistým kontem:

11 – Pöpperle (Sparta)
6 – Francouz (Litvínov), Furch (Slavia), Kantor (Hradec Králové)
5 – Hrubec (Třinec), Machovský (Plzeň), Čiliak (Brno)
4 – Melicherčík (Liberec)
3 – Martin Růžička (Chomutov), Horčička (Zlín)
2 – Trvaj (Brno), Salfický (Pardubice), Chábera (Kladno), Kašík (Zlín)
1 – Řehoř (Chomutov), Závorka (Karlovy Vary), F. Novotný (Sparta Praha), Šindelář (Vítkovice), Kacetl (Hradec Králové), Hudáček (Pardubice), Lašák (Liberec).

Autor: ČTK

7.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
Velký knižní čtvrtek

Startuje Velký knižní čtvrtek. Na pultech knihkupectví se objeví 16 nových knih

Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby.

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.