PSK Liberec - VTJ Liberec 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)

Poslední městské derby základní části začalo ve vysokém tempu.

Domácí, za něž nastoupil navrátilec z USA Beníšek, měli lepší pohyb po hřišti, ale nedokázali využívat své šance, a tak přišli ke slovu hosté a z holí Horáčka a Herdy šli během necelých dvou minut do dvougólového vedení. Snížení na rozdíl jedné branky zařídil 42 vteřin před koncem třetiny Mizerík.

Ve druhém dějství se do vedení již o tři branky dostali hosté po hrubých chybách obrany PSK a domácí brankář Nedvídek přepustil své místo v brance Bažantovi. Z ojedinělých šancí se prosadil střelec PSK Liberec Jakub Šebesta a podruhé v tomto zápase Mizerík.

Ve 45. minutě vykřesal naději na zvrat utkání kapitán PSK Ubry po pěkné samostatné akci Kotrče. Ke konci třetiny ještě domácí zkusili hru bez brankáře, zasypali brankáře Tomíčka sprškou střel, obzvlášť střela Jakuba Šebesty volala po gólu, ale po chybě na modré ujel všem Burkoň a střelou do prázdné branky zpečetil výhru VTJ Liberec.

Branky (asistence): 20. Mizerík, 32. Jakub Šebesta, 38. Mizerík, 45. Ubry (Kotrč) 13. Horáček (Herda, Jarolím), 14. Herda (Burkoň), 24. Herda (Beránek), 25. V. Tomíček, 40. Herda (Šnajdr, Psota) 60. Burkoň. Rozhodčí: Kajínek Grundler, Touš. Vyloučení: 5:7. PSK: Nedvídek (25. Bažant) Kapoun Vorel, Jan Zákoutský Číž, Jan Šebesta Jiří Zákoutský, Kotrč Maděra Jakub Šebesta, Baran Šorejs Ubry, Beníšek Mizerík Potocký.

Frýdlant - Lomnice 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)

Poslední vzájemné měření sil skončilo vysokou výhrou Lomnických 10:0, proto domácí začali se zabezpečenou obranou, z níž ojediněle vyráželi do rychlých protiútoků. Hosté přesto byli v první části hry lepším celkem a šance domácích držel bezchybně chytající gólman Blažek.

Když už se zdálo,že I. třetina skončí bez branek, v poslední vteřině se prodral ke střele domácí Vološín a dostal domácí do vedení. Druhou třetinu zahájila Lomnice velkým náporem, ale Blažek v domácí brance stále odolával a několik střel pochytali i obětavě bránící hráči. Postupně se hra vyrovnala a také domácí si vytvořili několik šancí. Zejména situace dva na jednoho v podání dvojice Jakub Šír Jiří Peřina, kdy prvně jmenovaný mířil těsně minul, zaváněla gólem. Za zmínku stojí i věkový rozdíl mezi těmito dvěma spoluhráči 31 let!

Ve 38. už ale domácí obrana neodolala tlaku a Vala hezkou střelou vyrovnal. Jak po dvou odehraných třetinách vše nasvědčovalo tomu, že utkání se bude rozhodovat až v samém závěru, opakem byla pravda. V závěrečné části se domácí z ledu úplně vytratili, přestali bruslit, naprosto z jejich strany zmizelo nasazení a důraz v osobních soubojích a na ledě začala hra kočky s myší. Dvě branky Junka a po jedné Knapa a Rutkovského rozhodly o jasné výhře hostů.

Branky: 20. Vološín 38. Vala (Kardoš), 42. Junek (Vala, Knap), 48. Junek (Knap), 51. Knap (Martinec), 58. Rutkovský (Kedršt, Martinec). Rozhodčí: L. Mizera, D. Mizera, Pevný. Vyloučení: 1:4, bez využití. Frýdlant: Blažek (Prošek) P. Peřina, Němeček, Pešek, Erlebach, Mikan, Novotný J. Šír, J. Peřina, M. Čejka, Sommer, Hodač, Vološín, Špinka, Velechovský, Heinzl.