Majitelé permanentek na zápasy Bílých Tygrů z aktuální sezony mohou zakoupit vstupenky o 20 % levněji za rovných 200 Kč. (běžná cena 250 Kč). Diváci na Night of Warriors uvidí 4 předzápasy a dalších 11 střetnutí v rámci hlavního programu. Zlatým hřebem galavečera pak budou 3 zápasy o ProAM tituly mistrů světa WKA.

Night of Warriors si nenechá ujít ani brankář libereckých Bílých Tygrů Tomáš Vošvrda, který se ve svém volném čase často věnuje svým oblíbeným bojovým sportům. Přikládáme proto rozhovor s dvaadvacetiletým gólmanem právě na toto téma.

Ostravský rodák je především vynikajícím hokejovým brankářem. Současný člen kádru libereckých Bílých Tygrů prošel všemi juniorskými reprezentacemi a i přes svůj nízký věk (22 let) se etabloval mezi uznávané extraligové brankáře.

Tomáš Vošvrda má ovšem ještě jednu sportovní lásku jsou jí bojové sporty. A protože v jeho „domovské“ liberecké Tipsport areně se zanedlouho uskuteční galavečer bojových sportů Night of Warriors, naskytla se příležitost na zajímavý rozhovor.

Tomáši, 17. března se v liberecké Tipsport areně uskuteční Night of Warriors Noc válečníků. Víme, že jste velký fanda do tohoto sportu. Víte o téhle akci?

Vím o tom, viděl jsem upoutávku během našeho zápasu, běželo to na kostce. Viděl jsem i nějaké plakáty. Takže mě to zaujalo a určitě se přijdu podívat.

Během Noci válečníků se bude bojovat i o tituly mistrů světa, ovšem jen v rámci jedné asociace. Máte přehled o favoritech na titul, kteří se Night of Warriors zúčastní?

Nejvíce sleduji zápasy v disciplíně MMA, hlavně americkou organizaci UFC, a také K1 ve světě. Domácí scénu úplně zmapovanou nemám, ale vím, že to tu jde hodně nahoru. I tady v regionu v Liberci a v Jablonci jsou dva kluby, kde jsou opravdu dobří a i ti se v Tipsport areně představí. I proto se určitě přijdu podívat. Zajímavý je i systém těchto turnajů, nikdy tam není souboj jen tak „pro nic za nic“, kdy už o nic nejde. Bojovníci vždy chtějí vyhrát.

Jak jste na tom vy s kickboxem?

Já jsem vlastně začínal teprve před pěti lety. Ovšem s boxem. Potom, když jsem byl v Kanadě, tak jsem přešel na kickbox. Od kickboxu na jiu-jitsu, a stále to různě kombinuji. Teď mě lákají ultimátní zápasy. Baví mě to, ale je to jen takové zpestření.

Do jaké míry je kickbox nebo box doplňujícím sportem pro hokej?

To je individuální. Já to beru tak, že je to jiný pohyb, je tam hodně výbušné síly, je tam dynamika. Důležitá je fyzická kondice. Beru to tedy opravdu jako zábavu, jako doplňkový sport. Trochu se u toho i zapotím a potrénuji.

Nelákalo by vás podat si přihlášku 17. března na Night of Warriors, že byste si to vyzkoušel také v profesionálním ringu?

(smích) Tak já bych chtěl hlavně pokud možno ve zdraví dokončit extraligovou sezónu a něco mi říká, že po takovém vystoupení, by se mi to nemuselo povést …