HC VTJ Ještěd Liberec – HC Strakonice 2:2 (2:0, 0:1, 0:1)

V 8. minutě se VTJ ujala vedení, když nacvičený signál z buly mezi Herdou a Halenčákem proměnil v přesilovce Halenčák do odkryté branky soupeře. VTJ dobře bruslila a přehrávala Strakonice. V 15. minutě opět z přesilovky skóroval Vlach a Liberec odcházel s nadějným stavem 2:0 do kabin. Bohužel VTJ nevyšel vstup do druhé třetiny a inkasovala ve 22. branku. Druhou třetinu ovládly emoce a na trestné lavici se místy objevovalo i pět hráčů na jedné straně. Hrálo se o každý kousek ledu, ale na stavu se ve druhé třetině již nic nezměnilo.

Třetí třetina začala pro VTJ oslabením a ve 43. minutě inkasovala na 2:2. Třetina se hrála ve stejném duchu jako druhá, přibývalo nervozity na obou stranách, ale skóre změny nepřineslo, i když rozhodčí neuznal VTJ regulérní branku. „Utkání se hrálo ve vysokém tempu s množstvím vyloučených. Sehráli jsme výborný hokej s nasazením a obětavostí, i když uhrálo remizu, zaslouží pochvalu za předvedený výkon,“ uvedl vedoucí družstva Leoš Vítek.

Branky: 9. Halenčák (Herda), 15. Vlach (Bureš, Patrman) – 22. Kadlec (Oranský), 43. Hodánek (Kadlec). Vyloučení: 16:13, využití: 2:1. Rozhodčí: Solpan, Arazímová, Orlkky. VTJ Ještěd: Boháček (43. Hybner) - Patrman, Čejka, Matoušek, Chudoba, Novotný - Hrabal, Herda, Fadrhonc, Halenčák, Holata, Psota, Bureš, Vlach, Dvořák.