Po utkání mohl rozdávat úsměvy. Bílým Tygrům zápas vyšel, užívali si aplaus od publika a on sám se po delší odmlce, přesněji řečeno od 7. října, střelecky prosadil. "Jsem za to rozhodně rád. Poslední zápasy jsem nad svojí produktivitou docela přemýšlel. Šancí jsem měl hodně, ale moc mi to tam nepadalo. Tentokrát mi to tam spadlo, nejvíc vděčný jsem ale za tři týmové body a úspěch mužstva," řekl v televizním rozhovoru, když byl vahlášen za nejlepšího libereckého hráče utkání.

Branku vstřelil při přesilové hře, po parádní kombinaci, zvýšil na 5:1 a tím soka z Hané v podstatě definitivně dorazil. "Uvis Balinskis mi to krásně posunul a já jen zavřel oči a snažil se to tam nějak narvat. Konečně jsem to tam dostal, takže mi spadl kámen ze srdce. Doufám, že v tom budu pokračovat. Je samozřejmě souhra všech možných okolností trefit puk správně, ale jsem rád, že se teď štěstí přiklonilo ke mně," popsal parádičku pro oficiální web libereckého klubu. Naopak zásluhi na asistencích nepřeceňoval: "Některé byly až druhé."

Z posledních pěti střetnutí Bílí Tygři po reprezentační pauze vyhráli čtyři, zaváhali pouze na ledě Třince (3:6). "V Třinci jsme si vybrali trochu blbé utkání. Myslím si, že jsme tam nehráli úplně špatně, bohužel nám tam napadaly nějaké góly. Tak už to ale v hokeji bývá. Základní část je dlouhá a vím, že je to fráze, ale musíte jít zápas od zápasu," uvedl rodák z Paběnic, který s hokejem začínal v Kolíně, postupně tam prošel všemi mládežnickými třídami, v té deváté ale přestoupil k Bílým Tygrům.

V letošní sezoně Vlach odehrál v nejvyšší české soutěži 24 zápasů a připsal devět kanadských bodů za tři branky a šest asistencí. Liberec je v tabulce sedmý, další zápas sehraje v pátek v rámci 35. extraligového kola od 18.30 na ledě pražské Sparty.