Liberečtí chtěli navázat na předchozí dva úspěchy a Dolejšovu pozornost hned zkraje zápasu prověřil střelou z mezikruží Rachůnek.  Na druhé straně kontroval Lakatoš a po něm neuspěl ani Gríger. Od samotného začátku se hrál svižný hokej a brankáři se ve svém hájemství rozhodně nenudili.  Následně zaváhal při rozehrávce Schleiss, ale Bulířův útok nedokázal tuto minelu potrestat.

V první třetině se hrálo velice slušně, protože první menší trest dostal až v závěru úvodní části Jan Šír. Oslabení Tygři ustáli, a tak se odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.  Po přestávce se zkoušel prosadit Krenželok, který zajímavě nahodil na Kváču, ten si však prostor u bližší tyčky pohlídal.

Interesantní průnik po levém křídle absolvoval Rachůnek, ovšem na Dolejše si nepřišel. Početní převahu měli k dispozici rovněž domácí, ale dopadli stejně jako hosté před nimi.  Liberec posléze hrál dokonce dvojnásobnou přesilovku, Filippi z pravého kruhu rozvlnil pouze boční síť. V samostatném úniku se pak ocitl Gríger, skóre zůstalo nezměněno.

Oba týmy si sice vypracovaly dost šancí, ale nerozhodný stav se nezlomil ani po čtyřiceti minutách. Prim hráli především oba brankáři. Před třetí periodou tak bylo jasné, že utkání může rozhodnout jediná chyba nebo i štěstí na jedné nebo druhé straně. Čtyřicet sekund po startu závěrečného dějství podnikl výpad do útočného pásma Lukáš Krenželok, jemuž gól musel potvrdit až videorozhodčí.

Vítkovice se přiblížily k vítězství ve 49. minutě, kdy Polák střílel od modré čáry a jeho dělovku tečoval před Kváčou Tomáš Kubalík. Bílí Tygři se sice snažili smazat vítkovický náskok, ale všechny jejich pokusy kryl bezchybný Dolejš. Na nájezd Rachůnka sice nedosáhl, ale touš se zastavil až o zadní mantinel.

Trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta si vyžádal oddechový čas a odvolal Kváču z branky. Kýženého snížení se hostitelé nedočkali. Naopak je třetím gólem dorazil další bývalý Tygr Dominik Lakatoš. Vítkovice tak navázaly na Třinec a vyhrály v Liberci 3:0.

Tipsport extraliga – 13. kolo

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a asistence: 41. Krenželok, 49. Kubalík (Polák, Dočekal), 60. Lakatoš (Polášek). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Hráno bez diváků.

Sestavy

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pařík) – Knot, Šmíd, Hanousek, Rosandič, Štibingr, Derner – Lenc, Bulíř, Birner – Gríger, Filippi, Rachůnek – Zachar, Jelínek, Musil – Šír, Najman, Vlach – Hrabík. Trenér: Augusta.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Svoboda) – R. Polák, Štencel, Polášek, Kovář, Černý, Trška, Koch – Lakatoš, Hruška, V. Polák – Šišovský, Krenželok, Schleiss – Mallet, Mikyska, Dej – Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.