Severočeši měli v Ostravě výtečný začátek, ale jejich dvougólové vedení soupeř zlepšeným výkonem otočil čtyřmi góly po sobě. Liberec měl fantastický nástup. Nedvěd nejprve neuvěřitelně možná ze dvou metrů minul zcela opuštěnou branku, ale situaci u zadního mantinelu zachránil přesným pasem na Hunkese, který už po 38 sekundách švihem pod horní tyčku otevřel skóre – 0:1.

Hostů byl v úvodu plný led. Vynikali výborným pohybem a forčekinkem, s nímž se domácí deset minut nebyli schopni srovnat. Nikoho nepřekvapilo, že vedení Liberce v sedmé minutě navýšil bombou od modré čáry Moravec – 0:2. Na nohy postavila Vítkovice teprve přesilovka. Pinc v ní chytil dvě velké šance Tomase a Huny, ale když už vyloučený Bárta skočil zpátky, obelstil Pince dlouhou bekhendovou kličkou Káňa – 1:2.

Karta se najednou zcela obrátila. Vítkovice rozjezdily počáteční ztuhlost a zatlačily hosty do defenzívy. Vyrovnat mohl Klimek, ale ve 12. minutě trefil břevno. Domácím nijak neublížilo, že od 13. minuty dohrávali na pět beků poté, co Malík dostal za nemístné protesty trest do konce utkání. Iniciativa zůstala na jejich straně a ve druhé části skóre otočili.

Postaral se o to Vrána, který nejprve po závaru před brankou přehodil ležícího Pince (2:2) a 16 vteřin před druhou pauzou při signalizovaném vyloučení zmátl gólmana pohybem, takže i jeho slabý pokus se došoural za čáru – 3:2. Hned ze startu třetí dvacetiminutovky odskočily Vítkovice do trháku. Burgerovu střelu ještě zastavila tyčka, ale domácí kapitán akci z rohu kluziště dohrál a jeho pas poslal do sítě Voráček – 4:2.

Hosté závěr nevzdali. Za úsilí je odměnil kontaktním gólem v přesilovce lehkou tečí nejlepší liberecký střelec Hořava – 4:3. Drama však domácí rychle zase oddálili a po zaváhání Pince, který pustil Káňovo nahození z nulového úhlu, mohli dohrát v klidu – 5:3. Jiskru naděje Severočechům vydoloval při power play Kudrna (5:4), ale na vyrovnání už bylo pozdě.

Hlasy trenérů po utkání: Mojmír Trličík (Vítkovice): „Začali jsme utkání o něco později, než byl oficiální začátek (sarkasticky). To už se hrála sedmá minuta a my prohrávali 0:2. Naštěstí jsme se přesilovkami dostali do hry. Dali jsme kontaktní gól, podařilo se nám vyrovnat a šťastně jít i do vedení, což v době, kdy jsme točili jen pět beků, byla velká psychická vzpruha. Velmi kvalitní soupeř dotahoval, ale výhře jsme šli naproti a s výborným Málkem jsme to i nakonec dotáhli.

Jiří Kalous (Liberec): „Vydařil se nám výborně vstup do utkání. Bohužel po prvních deseti minutách, kdy jsme měli hru jasně v moci, jsme naprosto zbytečnými vyloučeními posadili domácí tým na koně. Domácí nabrali tempo a obraz hry se změnil v náš neprospěch. Inkasovali jsme, domácí otočili skóre. Byť jsme byli ve hře až do konce zápasu, nepodařilo se nám vyrovnat. To nás hodně mrzí, protože šance na body dnes byla.“

Další zápas odehrají liberečtí Bílí Tygři v pátek 26. listopadu v domácí Tipsport areně. Od 18.30 budou hostit Spartu Praha. V neděli potom zajedou k severočeskému derby do Litvínova.