„Jsme rádi, že jsme poslední utkání v základní části sezony zvládli vítězně. Hodně nám pomohly rychlé góly na začátku zápasu a odehráli jsme velmi dobře celých šedesát minut. Doufáme, že nám to zvedne sebevědomí. Tolik gólů, jako dnes, jsme v celé sezoně nedali. Už se začínáme chystat na pátek,“ řekl liberecký trenér Patrik Augusta .

„O osudu utkání rozhodla již první třetina. Liberec si vytvořil tlak, šance a dal nám čtyři branky. Pak už se špatně hraje a celá taktika se nám zbořila. Domácí byli lepší a vyhráli naprosto zaslouženě,“ uvedl z tábora poražených Radek Philipp.

Až poslední zápas základní části 2021/22 musel rozhodnout o konečném pořadí a tedy také o soupeři Bílých Tygrů pro předkolo play off. Už v pátek 11. března a v sobotu 12. března změří Tygři síly s Kometou Brno.

„Kometa je těžký soupeř, v play-off si už ale nevyberete. Mohli jsme mít ještě Boleslav nebo Olomouc, všechno to jsou kvalitní týmy. Pro postup ale rozhodně uděláme všechno,“ uvedl liberecký Petr Kolmann.

„Vítězství nad Vítkovicemi nám určitě pomůže. Před zápasem jsme se neohlíželi kolem sebe v tabulce, prostě jsme chtěli vyhrát, což se nám povedlo. Teď se trochu můžeme uvolnit a v pátek do toho půjdeme zase naplno,“ slíbil liberecký forvard Tomáš Filippi: „Hrát před domácím publikem je vždycky lepší. Budeme se snažit z těch prvních dvou duelů vytěžit maximum.