Celkem dvanáct gólů dali v minulých dvou kolech hokejové extraligy liberečtí Bílí Tygři, ale včera v 40. dějství vyšli v Třinci naprázdno. Obhájce titulu je porazil nejtěsnějším poměrem 1:0, o jediný gól se postaral už v první třetině Václav Varaďa z přesilovky.

V premiéře pod novým trenérem Janem Tlačilem si Třinečtí po dlouhých šesti týdnech na domácím ledě připsali vítězství v normálním čase. Rozhodl už v sedmé minutě při vyloučení Nedvěda za sekání využitou přesilovkou Varaďa, pro nějž to byl po dlouhém zranění i první gól v sezoně.

Po hektickém dnu, přesunech na lavičce i bez protřelého útočníka Kohna, kterého klub nabídl dalším celkům k dispozici, Třinec nevybočil ze stereotypu posledních utkání. Doma začal tradičně: aktivněji i velkou nevyužitou šancí, když Hořava hned ve druhé minutě z brankoviště trestuhodně přestřelil.

Hosté ihned kontrovali kombinací třetí formace, kterou mohl Vantuch zakončit určitě lépe, ale zblízka nepřehodil položeného Hamerlíka.

Co Ocelářům poslední dobou nešlo, přesilovky, včera zafungovalo hned na první pokus. Varaďa stál v sedmé minutě na správném místě před libereckou brankou a odražený puk dorazil pohotově za Pincova záda.

Lehkost hokejových mistrů se však ani poté nedostavila. Liberec držel krok, přelévala se hra i příležitosti. Jednu stoprocentní promarnil Adamský, který v 16. minutě z mezikruží střelou po ledě těsně netrefil branku.

Otevřená partie byla dlouho na vážkách. Bárta ve 26. minutě zazvonil na třineckou tyčku, na druhé straně po liberecké chybě jeli v oslabení sami na Pince Zíb s Květoněm, který však situaci volající po druhém gólu totálně zazdil špatnou přihrávkou.

Klenot ze své sbírky vytáhl v 33. minutě třinecký brankář Hamerlík, jenž bleskovým přesunem a reflexem chytil jasné vyrovnání Čakajíkovi.

Další doklad toho, že to v soukolí třinecké ofenzívy momentálně skřípe, podali Oceláři na přelomu druhého a třetího dějství, když promarnili 109 sekund přesilovky pět na tři.

Severočeši pak vyvinuli tlak, z brejků však více hrozili domácí. Puk do brány neprotlačil Polanský a po individuální akci ani Hořava. Hosté už půldruhé minuty před koncem odvolali Pince, ale domácí těsné vítězství ubránili.

Hlasy trenérů po utkání:

Jan Tlačil (Třinec): „Musím poděkovat hráčům. Nebylo to pro ně jednoduché, měli jsme minimum času na přípravu. Chtěli jsme, aby hráči šli aktivně do utkání a to se dařilo. Měli jsme šance, díky přesilovce jsme se dostali do vedení. Druhá třetina nebyla dobrá, hořeli jsme ve středním pásmu. Měli jsme využít přesilovku pět na tři, ale ta nervozita pod dojmem toho,že musíme vyhrát, byla velká a hráči neměli klid na koncovku. Ale celý tým to přesto zvládl bravurně. Pokud jde o odchod Kohna, dozvěděl jsem se jen to, že byl uvolněn z kádru. Můj příchod k mužstvu na to neměl vliv.“

Filip Pešán (Liberec): „Odehráli jsme dnes jiné utkání než v Plzni, vycházeli jsme z defenzívy. Třinec je silný v útoku, měl pár šancí, přesto jsme odevzdali slušný výkon. Když ale nedáme gól, nedá se bodovat. Škoda, že nám to tam v závěru nespadlo. Měli jsme nějakých čtyři, pět šancí a mohli jsme určitě remizovat.“

S využitím ČTK