Do stejně obtížné situace jako ve čtvrtfinále proti Plzni se dostali hokejisté Liberce i v semifinálové sérii play off extraligy s Pardubicemi. Bílí Tygři prohrávají po dvou úvodních kláních na ledě soupeře 0:2 na zápasy. Pokud si chtějí Severočeši uchovat slibnou šanci na účast ve finále, potřebují podobně jako s Plzní oba nadcházející zápasy vyhrát a vyrovnat tak v sérii na 2:2. Utkání v Tipsport areně se hrají dnes a zítra, začínají shodně od 18.10 hodin.

Na bojovný výkon ve vstupním souboji (1:2) navázali svěřenci kouče Jiřího Kalouse matným vystoupením, které nemělo naději na úspěch a přineslo jasnou porážku 0:4.

„Musíme se z toho poučit a zapomenout. Pardubice nás předčily ve všem a my si musíme připomenout, díky čemu jsme se dostali tak daleko,“ řekl Kalous, jehož tým čeká ve vyřazovacích bojích včetně předkola již 14. utkání, zatímco Pardubice teprve osmé. „Nemyslím si však, že by to bylo o únavě,“ odmítl Kalous.

Útočník Václav Nedorost mu dal za pravdu. „Hrálo se po týdnu, kdy jsme mohli nabrat síly, v tom to vůbec není,“ potvrdil. „Byli jsme laxní a pomalí,“ přiznal. „Nemáme co ztratit, je to stejná situace jako s Plzní. Musíme do toho jít po hlavě, bojovat a jít tomu naproti. Doma jsme i s předkolem už šest zápasů neprohráli, lidi nás poženou. A když tomu půjdeme naproti, věřím, že do Pardubic se pojede za stavu 2:2,“ dodal Nedorost.

Pardubickým hokejistům se v základní části v Liberci nedařilo a vrátili se dvakrát bez bodového zisku. Na úzkém hřišti prohráli těsně 3:4 a 1:2. „My jsme tam sice dvakrát o gól prohráli, ale ty zápasy byly vyrovnané a v tom druhém jsme měli i navrch, v závěru jsme však udělali chybu. Víme, co nás tam zítra čeká, vědí to i hráči: bouřlivé prostředí, náročný forčekink od začátku zápasu,“ uvedl asistent trenéra Jan Votruba.

Východočeši se budou opět spoléhat i na brankáře Dominika Haška, jenž v play off předvádí vynikající výkony. „Myslím, že se na nás určitě připraví, to musíme předpokládat. Oni si doma věří a už v té první sérii proti Plzni ukázali, že 2:0 prohrávat pro ně tolik neznamená. Doma jsou vlastně zatím neporažení, i v tom předkole,“ varoval Hašek před silou soupeře.