PSK Liberec - VTJ Liberec 6:8

(1:2, 3:4, 2:2)

V úvodní třetině se hrál oboustranně kvalitní hokej, ale do více šancí se zpočátku dostávali spíše domácí. Ti se také ujali záhy vedení, když se pěknou střelou zápěstím přes obránce prezentoval bývalý hráč VTJ Jaroslav Měrtl. Po obdržené brance se hosté i nadále neúspěšně tlačili do koncovky při plném počtu hráčů na ledě, a tak se PSK podařilo skórovat až v přesilové hře. Po vyrovnání se mužstvo hostů stále častěji dopouštělo nečistých zákroků, takže přišel další trest, kdy Herda po nádherné souhře celého útoku z těžkého úhlu bezchybně zavěsil.

Do druhé třetiny vstoupili lépe opět domácí a již při prvním střídání bylo srovnáno. Naštěstí ale vojáci zabrali a trochu šťastným gólem ze skrumáže před brankou znovu získali ztracené vedení. V polovině utkání potom dokonce v oslabení zvýšil Jágr a na 2:5 upravil Burkoň. V další přesilové hře se domácím dařilo již lépe a tak přišlo snížení. Brankostroj ale neustal, když šestou branku vojáků přidal znovu Herda po pěkné nahrávce Burkoně. Po oddechovém čase se ještě jednou rozsvítilo červené světlo za zády bezmocného brankáře Duláka a do kabin se tak šlo za stavu 4:6.

Třetí část hry začala dvouminutovým, nicméně úspěšně zvládnutým oslabením, což položilo základ dobrého výsledku. PSK ve 48. ještě dorovnal skóre na rozdíl jediné branky, jenže Svoboda další trefou uklidnil hru. Poslední nadějí domácího celku bylo ještě trestné střílení, které ale Dulák s přehledem vychytal. Když v 57. minutě zvýšil po krásném úniku Jágra se Šnajdrem prvně jmenovaný, následná trefa PSK už jen dala utkání konečnou podobu.

Statistika krajského derby PSK – VTJ Liberec

Branky: 4. Měrtl, 22. Malinský (Vozák), 35. Šorejs (Šostý, Francl), 37. Maděra (Šostý, Číž), 47. Měrtl, 58. Šorejs (Šostý, Maděra) - 14. Svoboda (Herda, Kyselák), 18. Herda (Svoboda), 23. Jágr (Šnajdr), 31. Jágr (Šnajdr), 33. Burkoň (Svoboda), 36. Herda (Burkoň, Bretl), 49. Svoboda (Jágr), 58. Jágr (Šnajdr).
Rozhodčí: Hejl - Hladík, Novák. Vyloučení: 6:7, využití: 1:1, v oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:25.
PSK: Pyrochta - Číž, Francl, Měrtl, Ubry, Vorel, Bystřický, Šostý, Šorejs, Maděra, Vozák, Malinský, Šebesta K., Šebesta H., Černý, Baran. Trenér: Kolařík.
VTJ
: Dulák - Bretl, Chládek, Urban, Kyselák T. - Svoboda, Herda, Burkoň, Šnajdr, Holata, Jágr, Dvořák, Růzha, Horáček. Trenér: Herda.