Už jste se ve Švédsku rozkoukal?
Byl jsem tam týden. Prohlédl jsem si stadion, poznal nové spoluhráče a prostředí města.  Bylo to spíše poznávací. musel jsem si zařídit bydlení a objednat nějaké věci.

 A jak na Vás zatím Rögle líbí?
Je to malé město, ale hokejem tam lidi žijí.  Předpokládám, že tam bude výborná atmosféra stejně jako v Liberci. Zatím z toho mám jen pozitivní pocity a jsem rád, že pokračuju v klubu, který funguje na skvělé úrovni.

Jste spokojený i se zázemím?
Aréna je sice menší, ale všechno co člověk potřebuje tam má.  V Liberci je všechno na TOP úrovni a věřím, že tak tomu bude i ve Švédsku.

A zapojil jste se do jejich přípravy, nebo zatím stále trénujete s Tygry?
Jsem hrozně vděčný, že mi Filip Pešán s Patrikem Augustou pomohli trénovat v Liberci. Hrozně mi to ulehčilo práci. Ty vztahy fungují na skvělé úrovni.

Co se týče celé letní přípravy. Jak bude probíhat?
Mám to naplánované tak, že přibližně 8 týdnů budu trénovat v Liberci a na konci července bych se měl připojit k Rögle. Klub mi zařídil bydlení, takže jsem už dostal klíče od bytu.

Švédská liga je o něco vyšší level než ta Česká.  V čem si myslíte, že bude největší rozdíl?
Je to hrozné těžké porovnávat. Každá liga je v něčem specifická, ale pokud bych měl vypíchnout jednu věc, tak je to rychlost, protože ve Švédsku jsou nesmírně rychlí hráči a technicky dobře vybavení.

V Liberci jste měl dominantní postavení. Nebojíte se, že byste se stal „pouze“ dvojkou?
Vždycky jsem měl dobré vztahy s ostatními brankaři. S brankářem ve Švédsku už jsem se bavil a myslím si, že jsme si sedli.  Shodli jsme se na tom, že není důležité kdo z nás půjde do brány, ale abychom sbírali body.