ěžkým zklamáním pro příznivce hokejových Bílých Tygrů Liberec skončila včerejší televizní předehrávka 4. kola extraligy. Finalisté minulého ročníku, hokejisté Vítkovic, vyhráli v Tipsport areně 6:0!

Asi nejvýznamnějším faktorem, rozhodnuvším o výsledku, bylo využívání přesilovek. Zatímco Liberec nedal z osmi ani jeden gól, hostům stačilo pět přesilových her ke dvěma brankám, a to hodně důležitým.

Tu první dal v 9. minutě Sloboda mezi betony brankáře Vošvrdy už 10 vteřin po vyloučení Čakajíka.

Na druhé straně Liberec hrál své přesilovky dost zoufale a šest vteřin po skončení jedné z nich v 16. min. dal Pohl na 0:2.

Druhou třetinu zahájila krásná akce libereckého Bárty, který vytáhl vynikajícího gólmana hostů Málka z branky, jenže jeho pokus nakonec skončil těsně na Málkově betonu.

„Obhodil jsem si obránce, šel jsem sám na bránu, ale nepodařilo se mi zvednout puk tak, jak jsem chtěl,“ popisoval Michal Bárta po druhé třetině. Po ní byl stav už 0:4, ačkoli na střely vedli Bílí Tygři 22:20… „Před čtvrtým gólem Vítkovic jsme měli další gólovku, nedali jsme, přišlo špatné střídání a místo abychom snížili, tak jsme od volného Ujčíka na obranné modré dostali další branku,“ popisoval Bárta. „Šance tam máme, ale neproměňujeme je.“

Ještě předtím přidal důležitý třetí gól s přehledem hrajících hostů Svačina z přesilovky 34 vteřin po vyloučení libereckého kapitána Nedvěda.

Ve třetím dějství prostřelil T. Káňa vše včetně brankáře Pince, který za stavu 0:4 nahradil Vošvrdu.

Liberecký zmar dovršil v 58. Svačina hezky provedeným trestným střílením, když udělal dlouhou kličku Pincovi a potom přesně zamířil pod horní tyč.

Vítkovický útočník Petr Pohl, který zařídil obě branky v první třetině, liberecký tým trochu politoval: „Liberec hrál dobře, ale neměl štěstí. Mohl se dostat na kontaktní gól, měl k tomu blízko. Nebyl to tak lehký zápas, jak by se mohlo zdát z výsledku.“

Bílí Tygři Liberec HC Vítkovice 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Sloboda (Pohl), 16. Pohl, 25. Svačina (Húževka, Pohl), 31. Ujčík (Burger), 44. T. Káňa (Burger, Ujčík), 58. Svačina z tr. střílení. Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 3492.

Liberec: Vošvrda (32. Pinc) - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Hay, Pavlů, Derner, Holub, Kajínek - Kudrna, P. Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Vak, Vantuch - Bárta, T. Urban, Víšek - Špaček, Bulíř, Dušek. Trenéři: Kalous a Pešán.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Sedlák, Punčochář, Voráček, Sloboda, Rehák - Ujčík, Burger, Szturc - Pohl, Húževka, T. Káňa - Svačina, Štefanka, J. Sýkora - J. Káňa, Strapáč, Šedivý. Trenéři: Trličík a Moták.