Litvínov loňským pátým místem naznačil potenciál, který letos plně rozvinul. Nejmenší extraligové město se hokejem baví. Aby ne, když se promenáduje na třetí figuře. Navíc v pátek může jít do čela tabulky! „Užíváme si pohody. Když se daří, všechno je ve větším klidu,“ líčí utěšeně útočník Litvínova Viktor Hübl. A bleskově dodává: „Zůstáváme na zemi, je za námi teprve třetina sezony.“

V extralize končí téměř čtrnáctidenní reprezentační přestávka a hráči už jsou nažhaveni na zápasový rej. „Pořád jen trénovat, to tolik nebaví, je to nuda. Radši hrajeme zápasy, kde o něco jde,“ usmívá se útočník, který minulé dny trávil s rodinou. „Chtěl jsem si víc užít dcerky. Vypravili jsme se na Hlubukou, kde jsme bydleli.“

Volnější režim Litvínovu skončí v pátek, kdy hostí vedoucí Slavii. A pokud Severočeši naváží na pětizápasovou šňůru výher, mohou šampiona vystřídat v kralování.

„Hodně se těšíme, všichni takovéhle vyhocované zápasy rádi hrají. Uvědomujeme si, že můžeme jít na první místo a dáme do toho všechno. Doufám, že nám přestávka neuškodí a navážeme na předešlé výkony,“ věří Viktor Hübl.

O podobné atmosféře si Bílí Tygři mohou nechat jen zdát. Kdysi neochvějný vládce základní části letos tře bídu s nouzí. Počáteční krizi přišel pod Ještěd utnout nový kouč Filip Pešán a útočník Petr Nedvěd z Rangers. A povedlo se.

Liberec se odrazil ode dna a začal vítězit. Před úterní porážkou v Karlových Varech dokonce držel sérii tří výher, což byla jeho první takhle dlouhá úspěšná řada od začátku sezony. „Je na nás vidět zlepšení, už je to trošku lepší, v kabině i na ledě,“ přiznává Andrej Podkonický, slovenský útočník týmu, jenž se ocitá po 21. kole na 11. místě.

„Bodově se to srovnává, ale pořád ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být. Musíme vyhrávat další zápasy, abychom se dostali výš,“ připojuje se český reprezentant Václav Nedorost. Tygři znovu začínají nahánět strach, což by teď měly pocítit Plzeň, Slavia a Litvínov.