Tygři se museli obejít bez služeb zraněného Jana Ordoše. Domácím nepomohly ani dva góly Lukáše Krenželoka. Hodně vidět byl opět reprezentant Libor Hudáček, který zaznamenal dva body za gól a asistenci.

„Myslím si, že jsme viděli kvalitní utkání, které se lidem muselo líbit. Padlo hodně gólů. Soupeř byl v prodloužení o jeden gól šťastnější,“ zhodnotil duel s Luleou trenér Bílých Tygrů Patrik Augusta.

PĚT INKASOVANÝCH BRANEK

V domácím prostředí ale jeho svěřenci inkasovali pět branek. „Byla tam nějaká okénka v obraně, ale pracujeme na tom. Lulea nás trestala za každou chybičku,“ je si vědom Augusta, na čem je ještě třeba zapracovat.

Jaký je prozatím pocit ze zápasů v Lize mistrů? „Poslední dvě klání s Belfastem a Luleou jsme odehráli mnohem lépe než úvodní dvě střetnutí. Proti Švédům jsme měli v domácím utkání spoustu dobrých věcí, ale v momentě, kdy jsme se nadechli, tak soupeř trestal každou naši chybu.“

„Byli velice šikovní, rychlí na kotouči, ale poslední dva mače bych hodnotil pozitivně,“ dodal Augusta.

Mají Bílí Tygři podle trenéra Augusty ještě reálnou šanci postoupit ze skupiny Ligy mistrů? „Přiznám se, že jsem se ještě na tabulku nedíval. Před námi jsou další dva zápasy, které chceme vyhrát a pak se body sečtou, podtrhnou a uvidí se, na co to bude stačit,“ přiznal liberecký kouč.

S jakou náladou vstoupíte do nové extraligové sezony? „Těšíme se, až extraliga odstartuje. Kvůli tomu jsme devět týdnů trénovali. V pondělí si jeden den odpočineme a od úterý se budeme připravovat na sobotní zápas v Hradci,“ poodkryl Augusta plány do dalších dnů.

Liberec začne nadcházející ročník extraligy dvěma zápasy ve dvou dnech. „Respektujeme los. Nebudeme se šťourat v tom, zda se jedná o lehký nebo těžký start,“ předesílá Augusta.

TĚŽKÝ LOS NA ÚVOD EXTRALIGY

Hned na úvod čeká jeho tým silné duo Hradec, Sparta. „Speciálně Hradec bude podobný soupeř, jako byla Lulea. Nečeká nás nic jednoduchého. Pevně věřím, že i soupeři to budou mít proti nám složité,“ přeje si Augusta.