Svěřenci trenéra Miloše Říhy se představili na tradičním finském turnaji Karjala Cup a v kádru se ze současných Tygrů objevil Tomáš Filippi. Ještě vloni pod Ještědem působil brankář Roman Will.

Právě tito dva výrazně promluvili do děje podniku patřící do vzájemného měření sil čtyř evropských hokejových zemí, Euro Hockey Tour.

Gólman Roman Will pomohl nejprve k vítězství nad Švédskem 3:1 a poté vychytal Rusko, které Češi porazili 3:0.

Proti Finsku se zase ukázal útočník Tomáš Filippi, který chvíli před koncem zápasu vyrovnal na 2:2 a poslal utkání až do nájezdů.

Češi nakonec teprve podruhé v historii ovládli Karjala Cup a Tygři měli pod tímto úspěchem výrazný podpis.

Reprezentační dvacítka se v těchto dnech chystá na domácí mistrovství světa, které proběhne na přelomu roku v Ostravě a Třinci.

Družina trenéra Václava Varadi se představila také ve Finsku a v duelu proti domácímu výběru Suomi na sebe upozornil útočník Jan Šír, pro kterého to byla premiéra v této věkové kategorii.

Šír proti Finsku obstaral obě branky českého týmu a zajistil tak vítězství 2:1 v prodloužení.

V dobrém světle se ukázala česká sedmnáctka na World Hockey Challenge v Kanadě. Mladíci totiž v klání o bronz narazili na Kanadu White, kterou zdolali 3:2 v prodloužení. Na zisku bronzových medailí se podíleli také čtyři Tygři Adam Měchura, Petr Gajda, Jakub Šedivý a Daniel Král.

Na seniorskou reprezentaci čeká další turnaj těsně před Vánocemi, kdy se v Rusku uskuteční Channel One Cup. V případě dobrých výkonů v extralize mohou dres se lvem na prsou obléknout i další Tygři.

Jan Šír svými dvěma góly do sítě Finska možná zamotal trenérovi Václavu Varaďovi hlavu s následnou nominací na domácí světový šampionát.

Právě i na základě mistrovství světa hráčů do 20 let se řada současných skvělých hokejistů odpíchla k mimořádné kariéře ať už přímo v nejslavnější lize světa NHL, nebo v její konkurenci Kontinentální hokejové lize.

Co přinesou další akce?